
- Kovács Krisztián
- 2020. január 5. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Bár a többek közt Freddie Mercury életének és a Queen történetének legfontosabb momentumait is bemutató alkotás 2018-ban debütált a mozikban, mégis akad olyan mutató, amiben a történeti hitelessége miatt sokat kritizált Bohém rapszódia számít 2019 legnézettebb filmjének.
2019 legnézettebb filmje
A 2019-es évet a mozis bevételeket tekintve egyértelműen a Bosszúállók: Végjáték című film nyerte, mutatói nem csupán a tavalyi év bajnokává tették, de egyúttal letaszította a legtöbb pénzt termelt filmek listájának csúcsáról James Cameron nemrég 10. évét betöltött látványmoziját, az Avatart is. Ennek ellenére nézettség tekintetében mégis csak a második helyre volt jó, a csúcson a Bohém rapszódia ül, ami 2019-ben a legtöbb példányban eladott otthoni videónak számított.
Az eladott példányok kétharmada származott a Blu-ray és DVD értékesítésekből, a maradék pedig a letöltésekből. Csak az Egyesült Királyságon belül 1,7 millió kópia talált gazdára, míg a második helyezett Bosszúállókból 1,3 millió. Egy alapvetően a streaming dominálta zeneiparban egyébként fontos érdekesség, hogy a film zenéjéből többet adtak el fizikai hanghordozón, mint letöltésben.
A Bohém rapszódia 2018-ban debütált a mozikban, a producerei közt többek közt megtaláltuk a Queen két aktív tagját, a gitáros Brian May-t, és a dobos, Roger Taylort. Bár a film elképesztő sikert aratott, a Queen meglehetősen jól dokumentált történetét ismerő rajongók részéről számos kemény kritikát kapott, amiért a dramaturgia kedvéért megváltoztatták a valódi történéseket, ugyanakkor Rami Malek Freddie Mercury-alakítását gyakorlatilag egyöntetűen imádta mindenki. Malek év elején a legjobb férfi főszereplőnek járó Oscar-díjat is elnyert szerepéért.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.