Budapest most már lassan tíz éve különösen kedves helyet foglal el a világ filmtérképén, évről-évre a legnagyobb hollywoodi szuperprodukciók forognak a magyar fővárosban, arra azonban még nem volt példa, hogy egy neves nemzetközi magazin egy magyar mozit a világ 10 legszebb filmszínháza közé soroljon.
A londoni központú nemzetközi magazin, a Timeout szerint a budapesti Puskin Mozi a világ 10. legszebb filmszínháza. A szerzők február végén az egész világra kiterjedve gyűjtötték listába a legszebb mozikat, ahol az egykori Fórum olyanokkal került a legjobb tízbe, mint a melbourne-i Astor, a Los Angeles-i Cinemarama vagy a római Dei Piccoli. A riporter megjegyzi, hogy a mozi története egészen 1926-ig nyúlik vissza, amikor akár 623 néző is elfért egy teremben, 2013 óta pedig öt terem érhető el, amelyeket a Metropolis, az Amarcord, az Annie Hall, a Mephisto és a Körhinta című filmekről neveztek el. Felemlegetik továbbá, hogy a mozitermek a film hőskorát idézik, és hogy olyan hangulatot adnak, mint Smaug odúja J. R. R. Tolkien A hobbitjában.
A Budapest 5. kerületében, a Kossuth Lajos utca 18-as szám alatti mozi november 11-e óta a többi hazai filmszínházhoz hasonlóan zárva tart a járvány ellen hozott korlátozó intézkedések miatt, ugyanakkor a Távmoziban továbbra is zajlanak a vetítések online, március 4-től pedig ugyanitt a mozi vezetősége megrendezi a 13. Építészeti Filmnapokat is, szintén online formában. Emellett a Puskin jelenleg is hat különböző filmklubnak ad otthont.
A mai Puskin elődje a Magyar Világ kávéház volt, mely az I. világháború után, 1919-ben szűnt meg, ezt követően az épületben a Mezőgazdasági Hitelintézet működött, ennek csődje után alakult meg a Fórum mozi 1926-ban, amelynek egyik szakmai alapítója Deák Jenő volt, akinek 1912 óta Általános Mozgóképipari Vállalat néven működött filmkölcsönző cége. A Fórum mozi komoly társadalmi eseményként nyitotta meg 1926. november 26-án a nagyközönség előtt kapuit. A mozi technikai rekonstrukciójára 1988-ban került sor, ennek során gépészeti átalakítások történtek, majd 1998. október 15-én megnyitotta kapuit a korábban 623 férőhelyes egytermes moziból lett háromtermes új Puskin mozi. A hajdan fényűzően kialakított filmszínház átépítése során az építészek megtartották a mozi eredeti homlokzatát, ami egyébként is műemléki védelem alatt áll és a mozi előcsarnokában sem végeztek semmilyen átalakítást. Vélhetően ennek is köszönheti, hogy még egy külföldi magazin is felfigyelt rá.
Magyarországon ritkán tapasztalható nagyszerű összefogás a kultúráért.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.