- Kovács Krisztián
- 2019. december 8. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Peter Jackson nevét az utóbbi időben kevesebbet hallani, ha igen, akkor sem feltétlenül pozitív kritikákban (lásd a Ragadozó városok című film forgatókönyve), ám az új-zélandi születésű, többszörös Oscar-díjas rendező ezúttal valami igazán egyedit hozott létre, ami mindenképpen megérdemli a nézők figyelmét is.
December 5-én mutatták be a mozik az Akik már nem öregszenek meg című dokumentumfilmet, melynek különlegességét az adja, hogy ezúttal nem a megszokott második világháborús témát járja körbe, hanem az 1914 és 1918 között dúló első világháborúra fókuszál, és azt is igen különleges módon teszi. Jackson és stábja temérdek, száz évesnél is régebbi archív felvételt vett elő, és újított fel, vagy színezett ki, hogy elmesélhesse azon katonák történeteit, akik nem térhettek haza a frontról.
Jackson exkluzív hozzáférést kapott a BBC és a Brit Birodalmi Hadtörténeti Múzeum archívumaihoz, ahol több, mint 600 órányi, nagyrészében a nagyközönség számára elérhetetlen, és sosem látott felvételhez fért hozzá, amiből végül összeállt a film kreatív magja. Jackson elmondása alapján arra törekedett, hogy a felvételeket a legmodernebb retusálási technikák segítségével olyan mértékben javítsák fel, mintha azok csak tegnap készültek volna.
Jackson neve leginkább a J. R. R. Tolkien regényeiből készült monumentális, és több, mint másfél tucat Oscar-díjjal kitüntetett A Gyűrűk Ura-trilógia kapcsán került fel Hollywood elitjébe, az adaptációkért ő maga is három aranyszobrot vihetett haza, mint a legjobb adaptált forgatókönyv, a legjobb rendezés, valamint a legjobb film. Az Akik már nem öregszenek meg című filmje egyébként Budapesten az Uránia Filmszínházban látható, de bemutatják Szombathelyen, Szegeden, Pécsett, Miskolcon, és Nyíregyházán is.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.