- Kovács Krisztián
- 2019. szeptember 18. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Rosamund Pike bejáratott név Hollywoodban, és bár volt már korábban Bond-lány is, végül a Holtodiglan című krimi-thrillerben mutatta meg igazán, mennyire véresen komoly alakításokra képes. Ezúttal a radioaktivitás úttörőjének, a Sorbonne első női professzorának, a kétszeres Nobel-díjas Marie Curie-nek a bőrébe bújik majd.
A Radioactive című alkotás 2017 óta készült, egy részét Budapesten és Esztergomban forgatták, a rendező pedig az a Marjane Satrapi lett, aki a nagy sikerű, és hazájában óriási botrány kavart Persepolis című képregény szerzője. A film premierje gyakorlatilag hírverés nélkül zajlott le szeptember elején a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon, a nemzetközi bemutatót az Amazon 2020-ra ígéri.
Pike nem először tűnik fel történelmi filmben, korábban játszott már a Rochester grófjában, a Büszkeség és balítéletben, valamint legutóbb a HHH – Himmler agyát Heydrichnek hívják című második világháborús drámában. A kritikusok szerint élete alakítását a Holtodiglanban nyújtotta, melyért Oscar-díjra is jelölték.
A film a lengyel származású Curie és férje Pierre Curie házasságát és tudomány eredményeit veszi majd nagyító alá. Curie volt a Sorbonne Egyetem első női professzora, ráadásul egyaránt elnyerte a fizikai- és a kémiai Nobel-díjat is, előbbit 1902-ben Henri Becquerellel és férjével közösen, utóbbit 1911-ben egyedül.
Íme az előzetes:
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.