A cancel culture a Black Lives Matter és a MeToo-mozgalmak óta Hollywood mindennapos eszköze lett bizonyos problémák megoldása kapcsán, és az elmúlt néhány évben igen kevés híresség akadt, aki a mozgalom túlkapásai ellen felemelte volna a szavát (Idris Elba volt egyik).
Sean Penn nemrég Conan O’Brien műsorában járt, ahol a cancel culture is szóba került, melynek kapcsán a kétszeres Oscar-díjas színész kendőzetlenül el is mondta a véleményét: “Frusztrált vagyok a világgal kapcsolatban. Örülök, hogy megöregedtem, és nem kell majd foglalkoznom azzal, ahová tartunk” – fogalmazott a bronson.men által idézett interjúban, majd úgy folytatta: “Ha eljutottunk egy olyan pontra, ahol lehetőséghez juthatnak azok, akik korábban kevesebb lehetőséget kaptak, akkor azt támogatni kell. De ha csak egy dán herceg játszhatja el Hamletet, akkor arra azt kell mondanom, már túlságosan restriktív. Bizonyos emberek csak azért keresik ezeket a helyzeteket, hogy kritizálhassanak.”
Penn utóbbit annak kapcsán említette, hogy 2008-ban heteroszexuális férfiként keltette életre a homoszexuális Harvey Milk-et a Milk című filmben, amiért a második Oscar-díjat nyerte el, mint a legjobb férfi főszereplő. Úgy fogalmazott, ez a helyzet “nagyon szovjet, és rendkívül nevetséges“, példaként pedig felemlegette egy ifjúsági magazin szerkesztőjét, a 27 éves Alexi McCammond esetét, akit azért menesztettek a lapjától, mert évekkel korábban – amikor még nem is állt a lap alkalmazásában – olyan posztot osztott meg a Twitteren, mely az ázsiai kisebbség számára sértő lehet. Ráadásul a hölgy ezért már évekkel korábban nyilvánosan bocsánatot is kért.
Mostanság Penn nem először emelte fel a szavát a cancel culture ellen, pár hete egy másik interjúban a MeToo kapcsán arról beszélt, hogy ez az irányt rendkívül képmutatónak és kártékonynak tartja, ami csak arra jó, hogy még inkább megossza a művészeten belül dolgozó férfiakat és nőket.
Érdekes téma, felemás megvalósítással.
A film május 16-tól online is megtekinthetővé válik.
Avagy tehetségek, akik a kamera mindkét oldalán sikerrel állták meg a helyüket.
A kötet idehaza is megjelenik még idén szeptemberben.
Avagy újabb 10 klasszikus, mely nélkül értelmezhetetlen a magyar irodalom jelene.
Érdekes téma, felemás megvalósítással.
A film május 16-tól online is megtekinthetővé válik.
A kötet idehaza is megjelenik még idén szeptemberben.
Margaret Mitchell egyetlen regényének népszerűsége továbbra sem kopik.
A középpontban a C. S. Lewis íróval folytatott eszmecserék.