William Shakespeare és a Hamlet a legtöbbet adaptált irodalmi művek közt szerepel, és ha már annak idején készülhetett modernkori feldolgozás egy másik Shakespeare-műből (igen, Rómeó + Júlia), akkor most egy Oscar-díjas alkotópáros teszi ugyanezt a dán királyfi történetével.
Riz Ahmed és Aneil Karia Oscar-díjnyertes színész-rendező páros (a sikert a The Long Goodbye című rövidfilmmel érték el), akik most több év után dolgoznak újra közös projekten, melynek keretében Hamlet történetét adaptálják a modernkori London kulisszái közé. A fém hangjáért színészként is Oscar-díjra jelölt Riz Ahmed kelti majd életre a dán királyfit, rajta kívülpedig Morfydd Clark, illetve Joe Alwyn is a színészi stáb tagjai között található.
Karia víziójában Hamlet a napjaink Londonjának éjszakai életébe csöppen bele, és különböző pazar buliban vesz részt, miközben a bosszúját tervezi. A projekt kifejezetten testhezálló az alkotópáros számára, hiszen a Hamlet története ugyanúgy a kiváltság és a korrupció témáival foglalkozik, mint a már díjnyertes koprodukció, a The Long Goodbye.
Ahmed kapcsán A fém hangja kritikájában azt írtuk: „A Sound of Metal üzenete világos, és rendkívül fontos, elsősorban nem is a valamilyen fizikai fogyatékkal élők, hanem épp az egészségesek számára, akik Ruben történetén át képet kaphatnak róla, hogy a fogyatékosság nem betegség, ehhez pedig az élete alakítását nyújtó Riz Ahmed nyújt segédkezet, aki rendkívül finoman, de elképesztő átéléssel vetette bele magát a figura megformálásába, ami Oscar-jelölést is ért a számára. Marder rengeteg közeli képpel igyekezett teret engedni Ahmed színészi eszköztárának, aki élt a lehetőséggel: némely rendülésébe, szemének szomorú és lemondó rebbenésébe, vagy zavart dührohamába valósággal belefacsarodik az ember szíve.”
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.