Jane Austen látszólag sosem megy ki a divatból, ami nem csoda, és hogy ennek, hol keressük az okait, annak mi magunk is hosszabb cikket szenteltünk ITT. Ezúttal sokak szerint legjobb regénye került újra feldolgozásra némileg modernebb köntösbe csomagolva a Netflix égisze alatt.
Június 15-én kerül fel a streaming szolgáltató kínálatába a Meggyőző érvek, Jane Austen legutolsó regényének új adaptációja. Austen regényét ezúttal Ron Bass és Alice Victoria Winslow adaptálja. A producerek Andrew Lazar and Christina Weiss Lurie, míg A szürke ötven árnyalata színésznője, Dakota Johnson lesz az adaptáció főszereplője. Mr. Elliotot a Crazy Rich Asians főszereplője, Henry Golding alakítja, Wentworth szerepét pedig Cosmo Jarvis kapta meg. A rendező Carrie Cracknell.
Ahogy a Könyves Magazin kiválóan összefoglalta, a Meggyőző érvek Jane Austen egyik kevésbé ismert regénye, ugyanakkor ez volt az utolsó könyve is, és sokan ezt tartják a legjobb munkájának. A történet Sir Walter Elliotról és három lányáról szól, akik közül csak Mary, a legkisebbik ment férjhez, a legidősebb, Elisabeth, hiába várt rangos házasságra, Anne-t pedig (a regény főhősét) lebeszélték arról, hogy hozzámenjen szerelméhez, egy fiatal, vagyontalan tengerésztiszthez. Anne lassan bele is törődik, hogy vénlány marad, ám nyolc év után a kikosarazott udvarló előkerül mint sikeres, vagyonos tengerészkapitány, aki végleg le akar telepedni és családot alapítani. Leendő feleségével szemben pedig mindössze egy követelményt támaszt: bárki lehet, csak Anne Elliot nem.
Austenről korábban azt írtuk: “Jane álnéven írta regényeit, amellyel elsősorban önmagát és családját védte. Hiába ugyanis regényeinek jó fogadtatása és sikere, a kor társadalma ferde szemmel tekintett volna egy művészi ambíciókkal bíró nőre, aki ráadásul ilyen szemtelenül bűbájos módon mond ellent kora társadalmi kötöttségeire. Az írónő ráadásul kifejezetten tapasztalatlan volt az üzleti ügyekben, amit a dörzsölt szerkesztők nem voltak restek kihasználni: Jane-nek szinte egész életében spórolnia kellett az akkoriban meglehetősen borsos árú papírra, amelyre történeteit varázsolta.” A teljes cikk ITT érhető el.
Avagy újabb 10 klasszikus, mely nélkül értelmezhetetlen a magyar irodalom jelene.
Érdekes téma, felemás megvalósítással.
A film május 16-tól online is megtekinthetővé válik.
Avagy tehetségek, akik a kamera mindkét oldalán sikerrel állták meg a helyüket.
Avagy újabb 10 klasszikus, mely nélkül értelmezhetetlen a magyar irodalom jelene.
Érdekes téma, felemás megvalósítással.
A film május 16-tól online is megtekinthetővé válik.
A kötet idehaza is megjelenik még idén szeptemberben.
Margaret Mitchell egyetlen regényének népszerűsége továbbra sem kopik.
A középpontban a C. S. Lewis íróval folytatott eszmecserék.