- Kovács Krisztián
- 2020. június 17. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Mint az mostanra kiderült, az, hogy az HBO Max levette kínálatából a George Floyd halála utáni tüntetéssorozat eredményeként az idén már 81 éves Elfújta a szél című klasszikust, mindez még csak az első lépés volt arra, hogy a filmszolgáltatók is kifejezzék a szolidaritásukat.
A George Floyd erőszakos halála kapcsán indult tüntetéssorozat a filmipart is elérte, ez már jól látszott az Elfújta a szél mellőzése kapcsán is, most pedig újabb kultikus filmek és sorozatok kerültek le a szolgáltatók kínálatából. Áldozatul esett többek közt a Waczak Szálló, melynek A németek című epizódjában hangzott el egy rasszista megjegyzés, ám az UKTV a teljes szériát eltüntette a platformjáról.
Ugyancsak eltűnt a Netflix kínálatából Ben Stiller 2008-as filmje, az általunk is az egyik legjobb szatirikus vígjátéknak nevezett Trópusi vihar, vélhetően leginkább a Robert Downey Jr. által alakított Kirk Lazarus karaktere miatt, aki egy 5 Oscar-díjas színészt játszik, és aki fehérként egy afro-amerikai férfit alakít. A Trópusi viharért azért különösen kár, mert ez a film éppen a Hollywoodon belüli hátrányos megkülönböztetésnek is görbetükröt mutat, tehát mondhatjuk, hogy a művészet nyelvén már tizenkét évvel ezelőtt kommunikált a rasszizmus pusztító és megosztó hatásáról.
A listában a legfurcsább név kétségkívül sokunk gyermekkori kedvenc rajzfilmje, a Hanna-Barbera produkcióban készült Tom és Jerry, melynek rasszista jellegére az Amazon Prime megbízásából már 2014-ben is felhívta a figyelmet egy rövidfilmben Whoopi Goldberg is, most pedig az HBO Max eltüntette a kínálatából a szériát. A visszhangot itt leginkább a fekete házvezetőnő alakja váltotta ki, akinek arcát sosem láttuk.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.