
- Ectopolis
- 2022. március 30. | Becsült olvasási idő: 1 perc
A Selyem és a Novecento szerzője manapság már Olaszország egyik legnagyobb bestsellerírójának számít, akinek új műveit idehaza is egyre népesebb olvasótábor várja, eddigi egyik legkomolyabb munkájában pedig egy tőle némileg szokatlan témaválasztással találkozunk majd.
A mai napon jelenik meg Alessandro Baricco legújabb könyve A játék címmel a Helikon Kiadó gondozásában. A mű tulajdonképpen a Barbárok című esszékötet egyfajta folytatásának is tekinthető, annak a válogatásnak az írásait a szerző korábban a La Repubblicában közölte, az új mű írásai azonban korábban még nem voltak olvashatóak sehol.
A játék ide kattintva előrendelhető, és íme a fülszöveg: “A digitális forradalom hatásairól szóló – a Barbárok folytatásának tekinthető – legfrissebb könyvében Alessandro Baricco új nézőpontból vizsgálja a témát, mivel – mint mondja – ma már másképp viszonyulunk azokhoz az innovációkhoz, amelyek csupán néhány évvel ezelőtt a társadalmat még élesen megosztották. Mindaz, amitől sok ember egy-két évtizede még idegenkedett – legyen szó a Facebookról, a Skype-ról, a Youtube-ról vagy bármely alkalmazásról –, mára életünk szerves részét képezi. Baricco szavaival élve: „a forradalom beágyazódott a normalitásba”. A játék azt a folyamatot mutatja be, hogyan változtatta meg mindennapjainkat a rohamos technológiai fejlődés, és ezen belül az innovációk áradata. Az esszékötet áttekinti az infokommunikációs technológia fejlődésének mérföldköveit, kezdve a Commodore 64-től az iphone-okon át az internetes keresőrendszerekig és a legkülönfélébb applikációkig. A szerző előző kötetéhez hasonlóan, ez a könyv is a társadalmi hatásokra helyezi a hangsúlyt, arra, hogy miképpen hatnak ezek a változások az emberi interakciókra, a gondolkodásra, a hagyományos értékekre.”
Baricco 1996-ban kiadott Selyem című kisregényével vált világhírűvé, melyet 27 nyelvre fordítottak le, 2007-ben készült film belőle. 1994-ben írt Novecento című drámájából 1998-ban készült film Az óceánjáró zongorista legendája címmel, a filmet az Oscar-díjas Giuseppe Tornatore rendezte, operatőre Koltai Lajos volt.
Avagy újabb 10 klasszikus, mely nélkül értelmezhetetlen a magyar irodalom jelene.
A kötet idehaza is megjelenik még idén szeptemberben.
Margaret Mitchell egyetlen regényének népszerűsége továbbra sem kopik.
Bödőcs Tibor másodszor, Krasznahorkai először a díjazottak közt.
Avagy újabb 10 klasszikus, mely nélkül értelmezhetetlen a magyar irodalom jelene.
Érdekes téma, felemás megvalósítással.
A film május 16-tól online is megtekinthetővé válik.
A kötet idehaza is megjelenik még idén szeptemberben.
Margaret Mitchell egyetlen regényének népszerűsége továbbra sem kopik.
A középpontban a C. S. Lewis íróval folytatott eszmecserék.