- Ectopolis
- 2022. február 18. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Bár régóta napirenden van Hollywoodban a 2007-ben Will Smith főszereplésével bemutatott Legenda vagyok című film folytatása, a megfilmesítési jogokkal bíró Warner most mégis úgy fest, inkább visszanyúl Richard Matheson eredeti regényéhez, és vadonatúj adaptációt gyárt belőle.
A Warner nemrég a Village Roadshow-val való pereskedés után tette közzé, mely projektekkel halad tovább. Köztük van a Sherlock Holmes, az Ocean’s 11 franchise, Ready Player One, Az igenember, Ahol a vadak várnak, illetve a Legenda vagyok. Utóbbi esetében a 2007-es film rajongói úgy fest, mégsem kapják meg a régóta beharangozott folytatást (vagy inkább előzményfilmet), mivel a stúdió úgy döntött, hogy inkább Richard Matheson eredeti regényét veszi elő, zombik helyett vámpírokkal, azt ugyanakkor még nem tudni, vajon sorozat, vagy egész estés film formájában elevenedik meg ismét a történet.
Matheson művének több adaptációja is készült már, az első – és az eredeti regényhez legközelebb álló – 1964-ben Vincent Price főszereplésével, de 1971-ben Charlton Heston is magára öltötte Robert Neville alakját. A 2013-ban elhunyt Matheson egyikkel sem volt igazán elégedett, a 2007-es film bemutatója után azt mondta egy interjúban: „Nem értem, miért nyűgözi le Hollywoodot a könyvem, amikor egyáltalán nem tesznek erőfeszítést arra, hogy leforgassák úgy, ahogy én megírtam.”
A Legenda vagyok a modern horror egyik vitathatatlan klasszikusa, mely tudományos szemszögből közelített egy természetfeletti jelenséghez, és olyanok emlegették kedvenceik közt, mint Clive Barker, Neil Gaiman és Stephen King. Matheson képes volt egyesíteni a gótikus horror egyik toposzát a hidegháború fenyegetésének szimbolikájával, ugyanakkor a vámpírok Neville elleni hadjáratában egyértelműen megjelenik Matheson korának Joseph McCarthy szenátor fémjelezte kommunistaüldözése is, mellyel az egyik legsokrétűbb világvége-történetté avanzsált. A kisregény keletkezéséről és jelentőségéről EBBEN a cikkben írtunk hosszabban.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.