- Ectopolis
- 2022. április 21. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Andy Serkis számára régóta tartó szerelem George Orwell kultikus regénye, az Állatfarm, és az utóbbi időben a korábban főleg CGI-karaktereket életre keltő színészből rendezővé avanzsált szakember most úgy fest, megkapja a lehetőséget, hogy filmet készítsen kedvenc olvasmányából.
A Netflix bejelentette, hogy Andy Serkis rendezői felügyeletével egyfajta rajzfilmként éledhet újjá hamarosan George Orwell rendszerkritikus kisregény, az Állatfarm. A rendező korábban hibrid élőszereplős-animációs filmként képzelte el a projektet, de most úgy fest, az majd hagyományos rajzfilmként éled újjá. Serkis a következőket nyilatkozta a Deadline-nak: „Az Aniventure és a Cinesite csodás csapata adott lehetőséget arra, hogy szembenézzünk ennek a nem mindennapi történetnek a képernyőre vitelével. Reméljük, hogy közösen sikerül megvalósítani a saját verziónkat Orwell máig releváns remekművéről, ami egyszerre érzelmes, humoros, és szól minden korosztálynak. Ez a mese nem csak nekünk szól, de minden eljövendő generációnak.”
Orwell, akit kritikusai nemzedéke fagyos lelkiismereteként emlegettek, az 1984 elsöprő sikere előtt írta meg Állatfarm című allegorikus állatmeséjét, melyet aztán számtalan – főleg szocialista országban – betiltottak. Korábban ezt írtuk róla: „Az Állatfarm egy fabulába oltott politikai szatíra, egy átfogó társadalmi allegória, mely Orwell első olyan műve, melynek folyamatai és kinyilatkoztatásai nem csupán saját kora viszonyaira reagálnak, de egy annál sokkal erőteljesebb, univerzális, és a jövőbe nyúló szociológiai és politikai üzenetet fogalmaznak meg.”
Az Állatfarm korábban megjelent képregényként, rádiójátékként, hangoskönyvként, mesekönyvként és 1954-ben készült belőle John Halas és Joy Batchelor rendezésében egész estés animációs film is, mely talán azóta is a legjobban sikerült feldolgozása a történetnek (1956-ban el is nyerte a legjobb animációs film BAFTA-díját.) 1999-ben született egy élőszereplős változat is a műből, de a megváltoztatott történet és főleg végkifejlet miatt nem igazán nyerte el a nézők tetszését, így aztán kíváncsian várjuk, Serkis mire lesz majd képes.
A végeredményt úgy fest, hogy már idén ősszel láthatjuk majd.
Még idén láthatjuk a mozikban a második Benoit Blanc kaland.
William Gibson a sci-fi legendás alakja, végre sorozatformátumban is bemutatkozhat.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.