- Kovács Krisztián
- 2021. augusztus 11. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Bár Tim Burton utóbbi évekbeli filmjei meglehetősen vegyes kritikákat kaptak, a rendező rendületlenül dolgozik tovább, sőt, ezúttal egy egészen ígéretes, és mindenképpen testhezálló feladatot választott magának; legújabb projektjében ugyanis a 90-es évek elejének kultfilmjéből fejleszt spin-offot a Netflix számára.
Tim Burton Wednesday címmel fejleszt élőszereplős spin-off sorozatot az Addams Family-filmekből. A széria középpontjában, ahogy a címből is következik, Addams-ék lánya, pontosabban az ő felnövéstörténete áll majd, és a berendelt első évad nyolc epizóddal jelentkezik. Pontos premierdátum még nem ismert, az viszont biztos, hogy a produkció mögé showrunnerként Alfred Gough és Miles Millar, a Smallville alkotói álltak be, a fejlesztést pedig közös erővel végzi az MGM és a Netflix, majd utóbbi kínálatában mutatkozik be a széria, a címszereplőt Jenna Ortega, a családfő, Gomez Addams-t Luiz Guzmán, míg feleségét, Mortishát Catherine Zeta-Jones alakítja majd. Referenciaként egyébként a Monster High sorozatot emlegette a streaming szolgáltató, ami Burton köztudottan bizarr elemeivel megbolondítva kifejezetten érdekes elegyet alkothat majd.
Az Addams Family – A galád család című film 1991. november 22-én debütált az amerikai mozikban, és nagy sikert aratott, 191 millió dolláros bevételt termelt. Barry Sonnenfeld alkotása az eredetileg Charles Addams karikaturista által az 1930-as években a The New Yorker hasábjain megjelenő figurákra épített, mellyel Addams bevallottan az idealizált amerikai család életét akarta megfordítani, ezzel görbe tükröt mutatva a társadalomnak. A filmhez két folytatás készült, a harmadikban a családfőt alakító, és minden kritikus által dicsért Raúl Juliá már nem szerepelt, ő nem sokkal a második epizód bemutatás után agyvérzésben elhunyt. Akkor már több mint egy éve rákbetegséggel küzdött.
Korábban hosszabban is elemeztük Burton karrierjét, és azt írtuk róla: „A rendező finom eleganciával és kellő érzékenységgel nyúl azokhoz a karaktereihez, akikre a többség zavartan néz, példázva ezzel az emberi világ normarendszerének buktatóit. Rémálomszerű világával, elborult karaktereivel egy zárt univerzumot kelt életre, ahol a szürreális humor megengedett, kérlelhetetlen különcsége és nyers kreativitása pedig végül utat váj magának Hollywood giccslepte, felszínes forgatagában.” A teljes cikket ide kattintva éritek el.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.