- Kovács Krisztián
- 2020. május 14. | Becsült olvasási idő: 1 perc
A filmforgatásokat hónapokkal ezelőtt leállították, a színészek, rendezők és a többi szakember házi karanténban tölti a napjait, a filmfesztiválokat is kizárólag online tartják meg, miután pedig a mozik is zárva tartanak, azt gondolhatnánk, ebben az időszakban mindenki csak veszít. Mégis, a karanténnak látszólag akad egy nagy nyertese is.
Bár a mozik már több mint két hónapja nem üzemelnek, és nem látni, mikor nyithatnak újra, világszerte az animációs filmek még ennek ellenére is hatalmas bevételeket termelnek, és ezzel egyértelműen a karanténidőszak nyertesei lettek. Az már a Trollok a világ körül elképesztő, 100 milliós bevételénél is egyértelmű volt, hogy az online tékák nagyon is képesek ideális esetben pótolni a kimaradó mozinézőket, ám mostanra végképp egyértelművé vált a helyzet.
Egyáltalán nem csoda, ami történt, hiszen az animációs filmesek a munkáikat otthonról is el tudják végezni, és ez is történt több produkció esetében is, miután pedig a családok most együtt töltik a karantént, szükséges olykor lekötni a gyermekek figyelmét, és mivel is lehetne ezt hatékonyabban elérni, mint egy vadonatúj és szórakoztató animációs filmmel. A többek közt a Gru filmeket is gyártó Illumination vezetői például úgy nyilatkoztak, ez a mostani egy különösen innovatív időszak az életükben, és míg minden más élőszereplős film forgatása leállt, ők most indították a legújabb projektjeik fejlesztését.
A többi cég is hasonló véleményen van, a Disney, a Pixar, a Nintendo, a Paramount Animation, vagy a Sony több filmje is célegyenesbe fordult, és számtalan új alkotáson jelenleg is folynak a munkák. Mindenki idejében meg akarja lovagolni a hullámot, ami nem csoda, hiszen a Trollok a világ körül április 10-i online premierje után mindössze három hét alatt gyűjtött 100 millió dolláros bevételt, azaz az animációs filmek sikerkorszaka már zajlik.
A Star Wars: Andor előzménysorozata a Zsivány egyes előzményfilmnek, és nem biztos, hogy indokolt volt a Disney-nek ennyire a távolba révednie.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.