- Ectopolis
- 2022. április 26. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Az első sajtófotó kiállítást 1981-ben Szalay Zoltán hozta létre, és a következő harminc évben is (kisebb-nagyobb kihagyásokkal) gondozója, rendezője maradt a kiállításoknak, a legújabb tárlat még a héten megnyílik és egészen május végéig látogatható marad igazi kuriózumnak számító képekkel.
A visszatekintő kiállítást a Magyar Sajtófotó Kiállítás 40-ik évfordulója alkalmából rendezi a MÚOSZ Fotóriporterek Szakosztály elnöksége. A tájékoztató szerint a tárlaton 123 fotográfustól tekinthetők meg képek, emellett külön tárlókban láthatók az elmúlt négy évtized kiállításaihoz, pályázati megjelenéseihez fűződő emlékek és a fotóriporteri munka kellékei. A válogatás a magyar sajtófotó valamennyi műfaját bemutatja, a legnevesebb fotóriporterektől, a kevésbé ismertekig, az idősebb generációtól a fiatalokig, csak olyan képek szerepelnek, amelyeket korábban a Magyar Sajtófotó Pályázatra beadtak az alkotók.
Azóta megváltozott a politikai berendezkedés Magyarországon és ezáltal a sajtó is; más lett a technika, a jogi környezet, megváltozott a képek nyilvánosságra kerülésének módja és gyakorisága, viszont a fotóriporterek elkötelezettsége nem változott. A sajtónak dolgozó fényképész ma is arra törekszik, hogy a valóságot saját interpretációban tálalva mutassa meg a közönségnek, szórakoztasson vagy provokáljon.
A 40. Magyar Sajtófotó Kiállítás április 26-án nyílik a Magyar Nemzeti Múzeumban, ahol kihirdetik MÚOSZ Nagydíj és az André Kertész-nagydíj győzteseit, valamint a tizennégy kategória első három helyezettjét és a különdíjak nyerteseit is. A kiállítás egészen május 29-ig látogatható lesz a nagyközönség számára, ahogy azt a tudas.hu is megírta.
Elmondja véleményét a megszűnő postai szolgáltatásokról is.
Avagy a világirodalom dinasztiái, testvérek, apák, anyám, lányok, fiúk.
Mario Vargas Llosa után újabb nagy nevet köszönthetünk itthon.
Különleges tárlat várja a Kassák Múzeum látogatóit augusztus végéig.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.