- Kovács Krisztián
- 2020. június 15. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Az Esquire magazin az elmúlt hetekben már nem először teszi közzé a külön műfajokra lebontott toplistáit, korábban már megválasztották Jean-Luc Godard 1965-ös Alphaville című filmjét minden idők legjobb sci-fijének, most pedig az akciófilmeket rangsorolták egy olykor meglepő neveket tartalmazó listában.
Az Esquire magazin James Cameron 1991-es lenyűgöző folytatását a Terminátor 2. – Az ítélet napját választotta minden idők legjobb akciófilmjének. A lap szerkesztői egy meglehetősen érdekes listát állítottak össze, melyen szandálos történelmi film, posztapokaliptikus akciómozi, képregényfilm, de még minden idők egyik legjobb és legvitatottabb háborús mozija is helyet kapott.
A szerkesztők szerint egyébként a második helyen a Drágán add az életed! futott be, míg nem meglepő módon a dobogó legalsó fokára a Keanu Reeves-ből újra akciósztár faragó John Wick-sorozat első része került. A teljes listát ide kattintva tudjátok átböngészni.
A Terminátor 2. – Az ítélet napja egyébként 1991. július 3-án került a mozikba, és a nyár legsikeresebb filmjévé vált. A legújabb filmes technológiákkal szándékosan és előszeretettel kísérletező rendező, James Cameron valóban maradandó alkotást tett le az asztalra, a 102 millió dolláról készült film mind történetét, karaktereit, zenéjét, és vizuális trükkjeit tekintve is zseniális egyveleg, közel 600 millió dollárt hozott világszerte, és nem mellesleg begyűjtött 4 Oscar-díjat is, a legjobb hangeffekt, a legjobb vizuális effektusok, a legjobb smink, és a legjobb hangvágás aranyszobrát. A film időtállóságára jó példa, hogy a forgalmazó 2017-ben 3D-re konvertálva ismét mozikba küldte.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.