Mára gyakorlatilag minden az 1980-as évek végén vagy az 1990-es évek elején-közepén született Tim Burton-film kultikus státuszba emelkedett, ám kevés akad köztük, melynek folytatásáról évtizedek óta cikkeznek, és melyet még a rajongók is bizakodva várnak.
Az Oscar-díjas Brad Pitt Plan B nevű cégével beszállt a 2010 óta tervezgetett Beetlejuice 2 gyártásába, és a hírek szerint a színész a vásznon is feltűnik majd. A forgatókönyvet Seth Grahame-Smith, David Katzenberg és Michael McDowell hármasa szállította, arról viszont nincs hír, hogy végül az ő változatuk mentén kezdődik-e majd meg a forgatás, melyre a folytatást követelő rajongók immáron 1988, vagyis az eredeti film bemutatója, valamint 2010, a folytatás első beharangozója óta várnak.
Azt egyelőre nem tudni, vajon az első film rendezője, Tim Burton, és főszereplője, Michael Keeton visszatér-e, ahogy azt sem, hogy az akkori mellékszereplők közül (pl. Winona Ryder, Alec Baldwin, vagy Geena Davis) bárki csatlakozik-e a gárdához. Baldwint vélhetően jelenleg is zajló bírósági ügye tarthatja távol, Geena Davis 2002 óta alig fél tucat filmet vállalt, és nagyrészt hátat fordított Hollywoodnak, Winona Ryder viszont, hála a Stranger Things-nek, gyakorlatilag másodvirágzását éli.
A Beetlejuice – Kísértethistória 1988. március 30-án debütált az amerikai mozikban, komoly kritikai és bevételi sikert aratott és kultuszfilmmé vált, egy évvel később Burton által támogatott animációs széria készült belőle, végül 2018-ban musicalként is bemutatkozott a Broadway színpadain. Mindez azért is érdekes, mert Burton az első Batman-mozifilm forgatókönyvén dolgozva mintegy kedvtelésből készítette el, ugyanakkor korai karrierje legnagyobb sikerét aratta vele.
Érdekes téma, felemás megvalósítással.
A film május 16-tól online is megtekinthetővé válik.
Avagy tehetségek, akik a kamera mindkét oldalán sikerrel állták meg a helyüket.
A kötet idehaza is megjelenik még idén szeptemberben.
Avagy újabb 10 klasszikus, mely nélkül értelmezhetetlen a magyar irodalom jelene.
Érdekes téma, felemás megvalósítással.
A film május 16-tól online is megtekinthetővé válik.
A kötet idehaza is megjelenik még idén szeptemberben.
Margaret Mitchell egyetlen regényének népszerűsége továbbra sem kopik.
A középpontban a C. S. Lewis íróval folytatott eszmecserék.