Vélhetően már mindenki, legalábbis hallomásból ismeri az időközben bestsellerré vált Meseország mindenkié című válogatást. Miután Dúró Dóra nyilvánosan megsemmisítette a mesekönyv egy példányát, óriási a felfordulás a könyv körül, mely odáig fajult, hogy a mai naptól Csepel minden óvodájában tiltott olvasmánynak számít.
Jelenleg Magyarország talán legnépszerűbb kötete, pedig nem ez volt vele a cél
Borbély Lénárd, Csepel polgármestere a mai nappal a kerület minden óvodájában betiltotta a Meseország mindenkié című kötet olvasását, az erről szóló hivatalos levelet megkapták az intézményvezetők, melynek direktíváját azóta továbbították az óvónők, és nevelők felé is. A források szerint a kötet egyik óvoda tulajdonában sem volt meg, az pedig egyelőre példa nélküli, hogy a felsőbb vezetés meghatározza, mit olvashatnak fel a nevelők a gyerekeknek, és mit nem.
A mesekönyv akkor került az érdeklődés középpontjába, amikor Dúró Dóra, a Mi Hazánk politikusa nyilvánosan ledarált belőle egy példányt, mivel „homoszexuális propagandának” minősítette, tettével pedig a cselekedet ellenzői, és támogatói közt óriási visszhangot váltott ki, mely tulajdonképpen azóta sem csitul.
A Meseország mindenkié című kötet Nagy Boldizsár szerkesztésében nemrég jelent meg a Labrisz Leszbikus Egyesület kiadásában, benne 17 kortárs magyar szerző klasszikus mesei átiratával, melynek középpontjában a másság elfogadásának hangsúlyozása állt. A mesék hősei közt találkozhatunk meleg, leszbikus, transznemű, roma, örökbe fogadott, hallássérült és idős karakterekkel is. Az elmúlt hét eseményei egyébként igazi sikerkönyvet csináltak a kötetből, melyből néhány nap alatt az összes példányt felvásárolták, jelenleg már nem is kapható könyvesbolti forgalomban.
Nem Jules Verne az egyetlen, aki külön éleslátásról tett tanúbizonyságot.
Egy szó szerint nehéz életmű, és a XX. századi amerikai próza egyik legnagyobb mesélője.
Rushdie ezúttal is a mágikus realizmus irányvonalát követi.
Nyári olvasmányok, nem csak nyárra fotelkalandorok számára.
Nem Jules Verne az egyetlen, aki külön éleslátásról tett tanúbizonyságot.
Rushdie ezúttal is a mágikus realizmus irányvonalát követi.
A kétszeres Oscar-jelölt színész ezúttal is önálló estjével érkezik.
A halottember holnap mutatkozik be először angol színpadon.
Nem csupán újrafeldolgozzák a regényt, de rebootolják az 1998-as filmet is.
Igazi kuriózumra hívta fel a figyelmet egy amerikai irodalmi magazin.