• Kövess minket a Facebookon!
  • Kövess minket az Instagramon!
  • Kövess minket a YouTube-on!

Hírek

  • 2022. január 20. | Becsült olvasási idő: 1 perc

Daniel Radcliffe kapta a főszerepet a Weird Al Yankovic életrajzi filmben

  • Megosztás Facebookon
  • Megosztás Twitteren
  • Megosztás e-mailben

Részünkről nem kérdés, hogy Daniel Radcliffe rég maga mögött hagyta a Harry Potter-skatulyát, ezt az olyan filmek bizonyítanak, mint a Dzsungel, a Szarvak, vagy a Szökés Pretoriából, ám most végérvényesen megkapta a lehetőséget arra, hogy meggyőzze a kétkedőket.

Radcliffe bújik ugyanis a népszerű amerikai parodista, Weird Al Yankovic, ötszörös Grammy-díjas zenész bőrébe a róla készülő életrajzi filmben, mely a Roku streamingszolgáltó első saját gyártású filmje lesz. A rendezői és forgatókönyvírói széket Eric Appel foglalja el, aki 2010-ben már készített egy a zenész életét bemutató dokumentumfilmet Weird: The Al Yankovic Story címmel, és akit nem mellesleg maga Al Yankovic segít majd élettörténete minél hitelesebb bemutatásában.

Alfred Matthew Yankovic rádiós komédiákban kezdte az 1970-es évek közepén, zenei paródiái már akkor is nagy sikert arattak a hallgatók körében, majd első albuma 1983-ban jelent meg. Több mint 150 paródiát készített az eltelt negyven évben, és 2007-ig 12 millió albumot adott el, négy arany- és hat platinalemez tulajdonosa, pályafutása során öt Grammy-díjat nyert, és további tizenegy jelölést tudhat a magáénak, mely számokkal egyébként a zenei paródia műfaj éllovasának számít világszerte.

Radcliffe idén Az elveszett város című vígjátékban lesz látható az Oscar-díjas Sandra Bullock és Channing Tatum partnereként, mely márciusban mutatkozik be a mozikban, míg legutóbb a Csodatévők című western-sorozatban bújt Ezekiel Brown atya bőrébe Steve Buscemi oldalán. A Harry Potter-széria 2011-es lezárása óta eltelt időben jól látszik, hogy Radcliffe mindent megtesz a filmes skatulyákból való szabadulásért, hiszen feltűnt egyszemélyes drámában, horrorban, westernben és akciófilmben egyaránt, ám mégis, az Al Yankovic-film lehet az, mely valóban egy magasabb művészi dimenzióba emelheti.

Kapcsolódó cikkek

Bezárt az Ectopolis Magazin!

4,5 év működés után az oldal nem frissül tovább.

Wednesday, a sorozat /Forrás: https://www.euronews.com/culture/2022/11/30/wednesday-beats-stranger-things-to-become-netflixs-biggest-english-language-show/

Haláli hullák szerdája – Wednesday – Sorozatkritika

A rémesen vicces Addams-feldolgozás

Legendás állatok. 3. /Forrás: https://www.digitalspy.com/movies/a675773/fantastic-beasts-3-4-5-release-date-cast-plot-news-trailer/

Lesz-e folytatása a Legendás állatok és megfigyelésük-sorozatnak?

A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.

    Hírlevél feliratkozás

    Itt akarsz Te is lépdelni Ectopolis utcáin?
    Tartsd velünk a lépést, és iratkozz fel a város hírlevelére!

    Az Adatkezelési tájékoztatóban leírt feltételeket elfogadom.

    Kiemelt téma

    Bezárt az Ectopolis Magazin!

    4,5 év működés után az oldal nem frissül tovább.

    Legutóbbi cikkek

    • 2023. március 10.

    Bezárt az Ectopolis Magazin!

    4,5 év működés után az oldal nem frissül tovább.

    • 2023. január 5.

    A csütörtöki nyomozóklub és az eltűnt hulla rejtélye – Könyvkritika

    A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat

    • 2023. január 5.

    Haláli hullák szerdája – Wednesday – Sorozatkritika

    A rémesen vicces Addams-feldolgozás

    • 2023. január 5.

    Irene Vallejo szerint a jövő útjai a múltba vezetnek – Könyvkritika

    Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.

    • 2023. január 5.

    Fontos vagyok, tehát vagyok, avagy a kreatív írás művészete – Könyvkritika

    Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.