
- Kovács Krisztián
- 2020. november 1. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Borlai Gergő és Németh Ferenc dobosok után újabb magyar került fel a Grammy-díj hosszúlistájára, ráadásul egy egészen egyedi, számos zenei hatást ötvöző produkcióval, melynek bemutatójára már tavaly sor került New York, és a világ egyik leghíresebb koncerttermében, a Carnegie Hall-ban.
Pankovits Nikolett 2019 májusában a Carnegie Hall előtt
A tíz éve New Yorkban élő, és dolgozó Pankovits Nikolett énekesnő is ott van a Grammy-díj hosszúlistáján, melyből végül majd kikerülnek a legrangosabb zenei díj jelöltjei. Az énekesnő és zenekara egészen egyedi egyveleget hozott létre, hiszen a magyar népzenei alapokat jazz improvizációkkal és latin-amerikai ritmusokkal vegyítik, utánozhatatlan crossovert hozva létre, ezt pedig elsőkézből tudjuk megerősíteni, hiszen a Nikolett Pankovits Sextet & The River Voices tavaly májusi, a New yorki Carnegie Hallban tartott koncertjén volt szerencsénk személyesen jelen lenni.
Pankovits Nikolett River című új lemeze a legjobb világzenei album kategóriában versenyezhet, de az Ideki című dal hangszerelése is jelölést kaphat. Igazi nemzetközi produkcióról van szó, hiszen ahogy a FülesBagoly blog is írja: „Az alkotók csaknem egy évig válogattak a bartóki rendszerezés szerinti öt magyar dialektus népzenéjéből, amelyeket aztán Juancho Herrera, Josh Deutsch, Polonyi Artemisz és Nikolett hangszerelésében latin-amerikai ritmusokkal ötvöztek. Az énekesnő zenekara, a Pankovits Nikolett Sextet tagjai túlnyomórészt New Yorkban élő dél-amerikai – venezuelai, kolumbiai és argentin – jazz muzsikusok kiegészülve egy svájci zongoristával.”
A Carnegie Hallban tartott bemutató koncerten egy magyar népzenei trió kísérte az énekesnőt (Székely Levente és fia, Székely Áron hegedűn, Branislav Brinarsky bőgőn), valamint a The River Voice tagjai, Angyal Laura, Bányai Réka, Cserjési Kinga, Harsáczki Kata, Nagy Ildikó, Polonyi Artemisz, és Goldea-Raksányi Bogárka.
Május 20-án igazi csemege készült a komolyzene rajongóinak.
Egy különleges irányzat, mely műfajelméleti viták kereszttüzében született.
Az ukrán-orosz konfliktusban ők így akartak állást foglalni.
Két évet halasztották, de úgy fest, májusban végre sor kerül rá.
Avagy néhány animáció, amit felnőttek és gyerekek egyaránt élvezni fognak.
Albert Camus élete csupa izgalom, melyet most az Ectopolis szerzőjének út kötete segít megérteni.
Mágikus realista történet Szerencsés Dániel tollából, Csiby Gergely előadásában.
Egyedülálló kísérlet az Amerikában is olvasott író novellájához.
A mű a száz legjobb angol nyelvű regény közé is bekerült.
Avagy mi az, ami igazán fontos az életben?