- Kovács Krisztián
- 2019. október 17. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Kétségtelenül az idei év egyik legmerészebb vállalása az HBO hamarosan érkező Watchmen-sorozata, mely papíron, alkotógárdáját és az alapanyagot tekintve egyaránt ad okot óvatos optimizmusra, és némi félelemre is a végeredmény kapcsán. Úgy fest, egyelőre a premier előtti vetítésen megjelent kritikusok is így vélekednek.
David Lindelof, a Lost és A hátrahagyottak készítője vette szárnyai alá Alan Moore és Dave Gibbons legendás képregényének tévés adaptációját, a 9 részesre tervezett első évadból pedig hat epizódot a napokban levetítettek a kritikusoknak. A vélemények finoman szólva is megoszlanak egyelőre.
Akad, aki arról beszél, hogy Lindelof nem csak jó érzékkel nyúlt az alapanyaghoz, de még kreatívan képes is volt tágítani az ábrázolt világ kereteit, mások a széria kiváló szociológiai ábrázolásait említették meg, melyek még mindig tudnak újat mondani az amerikai társadalom mélyebb rétegeiről.
A Variety ugyanakkor arról számol be, hogy Lindelof sorozata néhol koncepciótlannak és céltalannak hat, és semmiképpen sem ér fel az eredeti képregény nagyságához (erre mondjuk a legtöbben számítottak is.) Az Entertainment Weekly arról beszél, hogy végre egy sorozat, mely újat akar mondani, és nem pusztán a képregényrajongók nosztalgiájára épít, ám éppen ezért biztos benne, hogy rendkívüli mértékben meg fogja osztani majd a nézőket. A The Hollywood Reporter még tovább megy, és egyenesen felszólítja az olvasóit, hogy a képregény ismerete nélkül ne is kezdjenek bele a sorozatba, mert elriasztja majd őket annak kesze-kuszasága.
A Watchmen október 21-én debütál majd az HBO-n, Alan Moore és Dave Gibbons legendás, 1986-os képregényéről itt írtunk részletesebben, míg Moore általunk 5 legjobbnak tartott képregényét itt vettük sorra.
A Star Wars: Andor előzménysorozata a Zsivány egyes előzményfilmnek, és nem biztos, hogy indokolt volt a Disney-nek ennyire a távolba révednie.
A francia Harry Potter szériája magyarul is teljes.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A kétszeres Oscar-díjas színész nem először kirándul az irodalom terepére.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.