A zenés életrajzi filmek reneszánsza szerencsére nem csupán zenés életrajzi filmeket hoz magával, jövőre ugyanis a világirodalom egyik leghíresebb romantikus regényét szerző írónő élete is megelevenedik majd a vásznon, a produkció pedig már a főszereplőket is megtalálta.
Tavaly májusban fejeződött be az Emily című film forgatása, mely az Üvöltő szelek szerzőjének, Emily Brontënak az életét mutatja be. A rendezői székbe Frances O’Connor ült, aki ráadásul saját forgatókönyvéből dolgozhat majd, és akinek ez lesz az első rendezése. A The Hollywood Reporter hírei szerint a producerek közt megtaláljuk majd David Barront, Piers Tempest-et és Jo Bamfordot, illetve Robert Connollyt és Robert Pattersont.
A főszerepet a Sex Education című szériából ismert Emma Mackey kapta, a további szerepekben Joe Alwyn, Fionn Whitehead és Emily Beecham lesz látható. A film a Warner Bros. égisze alatt forgott, ugyanakkor a bemutató időpontjáról egyelőre nincs hír. A filmet eredetileg már tavaly mozikba küldték volna, de a járvány, ahogy sok más alkotás esetében, itt is keresztülhúzta a számításokat.
Emily Brontë az angol romantika egyik legnagyobb, széleskörben tisztelt írója, annak ellenére, hogy rövid, mindössze 30 évet felölelő élete során csupán egyetlen regénye jelent meg, épp halála előtt egy évvel 1847-ben, ez volt az Üvöltő szelek, melyet sok kritikus az első modern angol regénynek tart. A három kötetben publikált mű igencsak meglepte a közönséget különös és újszerű hangvételével, és meglehetősen vegyes kritikákat kapott, az viszont világos volt már akkor is, hogy egészen új iskolát képviselt.
Avagy néhány animáció, amit felnőttek és gyerekek egyaránt élvezni fognak.
A mű a száz legjobb angol nyelvű regény közé is bekerült.
A színész, a nő, a legenda, aki önmagában Hollywood történelme.
A kiadvány augusztustól lesz elérhető a tengerentúlon.
Avagy néhány animáció, amit felnőttek és gyerekek egyaránt élvezni fognak.
Albert Camus élete csupa izgalom, melyet most az Ectopolis szerzőjének út kötete segít megérteni.
Mágikus realista történet Szerencsés Dániel tollából, Csiby Gergely előadásában.
Egyedülálló kísérlet az Amerikában is olvasott író novellájához.
A mű a száz legjobb angol nyelvű regény közé is bekerült.
Avagy mi az, ami igazán fontos az életben?