Ivan Reitmannek gyerekkorunk olyan ikonikus filmjeit köszönhetjük, mint az 1984-es Szellemírtók és folytatása, az Arnold Schwarzeneggerből óvóbácsit csináló Ovizsaru, vagy az ő és Danny deVito felejthetetlen párosáról emlékezetes Ikrek.
75 éves korában kaliforniai otthonában február 12-én elhunyt Ivan Reitman. Reitman 1946-ban látta meg a napvilágot a mai Szlovákia területén lévő Komáromban, szüleivel 1950-ben emigrált Kanadába, és ott is nőtt fel. 1969-ben a McMaster Egyetemen szerzett diplomát, ezt követően költözött az Egyesült Államokban. Első egész estés filmjét 1979-ban mutatták be, ez volt a Bill Murray főszereplésével készült Dilibogyók.
Reitman az elkövetkező húsz évben a vígjátékok egyik királyának számított Hollywoodban, olyan filmekért felelt, mint a Szellemírtók első és második része, a Dave, az Ikrek, a Junior, és az Ovizsaru. Reitman producerként is aktív volt, nem kevésbé híres filmek elkészülténél bábáskodott. A teljesség igénye nélkül: Party Zóna, a Beethoven, a Space Jam – Zűr az űrben, Intim részek, Hat nap, hét éjszaka, és a hat Oscar-díjra jelölt Egek ura.
Reitman az utóbbi tíz évben már ritkán állt be a kamera mögé, örökségét pedig fia, Jason Reitman vitte tovább, ő rendezőként Golden Globe-díjat kapott az Egek uráért, és Oscar-díjra jelölték a Juno című filmjéért. Ivan Reitman egész életét Hollywoodban töltötte, 2009-ben a Kanadai Rend tiszteletbeli tagjává avatták “rendezői és produceri munkásságáért, valamint a kanadai film- és televíziós ipar támogatásáért“, 2011 áprilisában szülővárosában, a szlovákiai Komáromban Pro Urbe kitüntetésben is részesült.
Érdekes téma, felemás megvalósítással.
A film május 16-tól online is megtekinthetővé válik.
Avagy tehetségek, akik a kamera mindkét oldalán sikerrel állták meg a helyüket.
A kötet idehaza is megjelenik még idén szeptemberben.
Avagy újabb 10 klasszikus, mely nélkül értelmezhetetlen a magyar irodalom jelene.
Érdekes téma, felemás megvalósítással.
A film május 16-tól online is megtekinthetővé válik.
A kötet idehaza is megjelenik még idén szeptemberben.
Margaret Mitchell egyetlen regényének népszerűsége továbbra sem kopik.
A középpontban a C. S. Lewis íróval folytatott eszmecserék.