Úgy tűnik, hogy a Disney mit sem törődik a kritikákkal, mert bár az Aladdin élőszereplős változatáról nem menekültek a nézők, az Oroszlánkirályról a legtöbben lehúzták a keresztvizet, de ettől még a stúdió továbbra is folytatja, amit elkezdett.
Élőszereplős mozifilm készül a Disney 1970-es nagy sikerű rajzfilmjéből, a Macskarisztokratákból. A forgatókönyvet Will Gluck, valamint az Előre szerzője, Keith Bunin közösen írja majd. Premierdátumról egyelőre nincs hír, ahogy azt sem tudni, hogy teljes mértékben animációs alkotást várhatunk-e (amilyen az Oroszlánkirály volt), vagy afféle hibrid megoldást (mint a 2019-es Susi és Tekergő), vélhetően utóbbinak van több értelme, okulva az Oroszlánkirály mimika nélküli animált állatainak példájából.
A Macskarisztokraták Tom McGowan és Tom Rowe regénye alapján készült, és mutatkozott be a mozikban 1970 decemberében, egyben a Disney cég első egész estés rajzfilmje volt, melynek készítésében a négy évvel korábban elhunyt Walt Disney személyesen már nem vehetett részt. A négy millió dollárból készülő mese igazi kasszasiker volt, összesen 56 millió dolláros haszonnal zárt csak az Egyesült Államokban. Érdekesség, hogy az egyik főhős (angol nyelvű) hangját a rajzfilmben Gábor Éva amerikai-magyar színésznő adta, Gábor Zsazsa testvére.
A Macskarisztokraták idehaza is nagy népszerűséggel futott 1994 márciusi bemutatásakor, de a rajzfilmrajongók körében is igazi kultusza van, köszönhetően többek közt a Minden ember macska nem lehet című dalnak. Quentin Tarantino például egyik kedvenc rajzfilmjeként hivatkozik rá manapság is, sőt, még a Ponyvaregény híres, John Travolta és Uma Thurman közti táncjelenetét is elsősorban ez a film inspirálta.
A Star Wars: Andor előzménysorozata a Zsivány egyes előzményfilmnek, és nem biztos, hogy indokolt volt a Disney-nek ennyire a távolba révednie.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.