1984-ben készült el eredetileg az 1987-ben bemutatott Ragadozó című film forgatókönyve „Hunter” címen, melyet Jim és John Thomas írt, akik most, az amerikai szerzői jogi törvényre hivatkozva visszakérik a Predator-franchise jövőbeli projektjeire vonatkozó jogokat, ám a Disney egyáltalán nem ért egyet velük abban, hogy erre egyáltalán van lehetőségük.
A Predator-franchise jogai a héten, tehát pontosan 35 év után járnak le (nem a film bemutatóját, hanem egy 1986-os dátumot vesznek alapul, mikor a stúdió megvásárolta a testvérpár forgatókönyvét), és az amerikai szerzői jogi törvény ide vonatkozó kitétele szerint a jogok épp ennyi idő után szállnának vissza az eredeti írókra. A jogokat jelenleg birtokló Disney azonban nyilván nem szívesen válna meg tőlük, hiszen a 2018-as – ugyan meglehetősen felejthetőre sikerült – Predator, a ragadozó című filmmel épp új életet akartak lehelni a karakterbe. Így aztán, miután nem született megegyezés, a Thomas-testvérpár úgy döntött, pert indít a Disney ellen. Az ehhez hasonló szerzői jogi perek nem ritkák Hollywoodban, és általában tipikusan hosszú évek alatt zajlanak csak le.
Jim és John Thomas egyébként számukra ideális döntés esetén is csupán a franchise jövője felett bábáskodhatnának, a már elkészült filmekre, képregényekre, könyvekre a jogok nem terjednek ki. A testvérpárt Hollywood egyik legjobb és legfoglalkoztatottabb szerzői jogi ügyekre specializálódott ügyvédje, Marc Toberoff képviseli, aki korábban Superman jogaiért is megharcolt a tárgyalóteremben, és nyert.
A sikerszériát elindító első Predator-filmet Arnold Schwarzenegger főszereplésével 1987. június 12-én mutatták be az Egyesült Államokban, és 18 milliós költségvetéséhez képest 100 millió dollárt termelt, útjára indítva az egyik legfontosabb szörny-franchise-t. A filmet egyébként a Pulitzer-díjas filmkritikus, Roger Ebert úgy jellemezte a Chicago Sun-Times hasábjain, mint az „igazán hatékony akciófilm prototípusát.” A filmhez készült egy folytatás 1990-ben Danny Gloverrel a főszerepben, aztán 2004-ben, és 2007-ben a jogtulajok összeeresztették a ragadozót az Alien xenomorphjával, hogy aztán önálló filmet már csak 2010-ben kapjon Antal Nimród rendezésében.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.