• Kövess minket a Facebookon!
  • Kövess minket az Instagramon!
  • Kövess minket a YouTube-on!

Hírek

  • 2022. április 5. | Becsült olvasási idő: 1 perc

Gary Oldman játssza a főszerepet az utóbbi évek egyik legnépszerűbb kémregényének adaptációjában

  • Megosztás Facebookon
  • Megosztás Twitteren
  • Megosztás e-mailben

A Suszter, szabó, baka, kém című John le Carré-adaptáció után ismételten kémfilmben – pontosabban sorozatban – láthatjuk viszont a Winston Churchill megformálásáért Oscar-díjjal kitüntetett Gary Oldmant, minden idők egyik legjobb karakterszínészét, ami így már most igényt tart a figyelemre.

Április 1-én debütált az Apple TV+ szolgáltatón a Mick Herron által írt és az utóbbi évek egyik legnépszerűbb kémtörténetévé vált Utolsó befutók című regény sorozatadaptációja. A 6 részes első évadban Oldman az éles eszű, de goromba Jackson Lamb-et alakítja, aki a különböző hibák miatt az MI5 „temetőjébe” száműzött, bukott ügynökök egy csoportját vezeti. A 64 esztendős színész a a sorozat londoni premierjén elmondta, hogy nagyon szerette Lamb szerepét. „Hanyag, láncdohányos, alkoholista, és úgy bűzlik, mint egy hamutartó. A haja is csapzott és zsíros. Olyan volt Jackson Lambet játszani, mintha az ember koszos vízbe mártózna.”

A produkcióban, amelyhez Mick Jagger írt zenét, Jonathan Pryce, Kristen Scott Thomas, Olivia Cooke és Rosalind Eleazar is szerepet kapott. Az Apple nagyon bízik az adaptáció sikerében, amit jól mutat, hogy már az első évad első epizódjának vetítése előtt leforgatták a második évadot is.

Oldman egyébként legutóbb a Ramled On című sorozat produceri feladatait vállalta magára, a széria a promóanyagok szerint arról szól majd, miként lehetséges megfakult hírnevű színészeknek újraépíteni a karrierjüket, vagy épp kezdőknek betörnie a filmiparba, a főszerepben a hollywoodi kegyvesztett Charlie Sheen-nel és apjával, Martin Sheen-nel. Oldmant színészként tavaly a Nő az ablakban című filmben láthattuk legutóbb, mely Alfred Hitchcock 1954-es kultikus Hátsó ablak című filmjének egyfajta modern átirata volt, de nem igazán aratott sikert sem a kritikusok sem a nézők körében.

Kapcsolódó cikkek

Bezárt az Ectopolis Magazin!

4,5 év működés után az oldal nem frissül tovább.

Wednesday, a sorozat /Forrás: https://www.euronews.com/culture/2022/11/30/wednesday-beats-stranger-things-to-become-netflixs-biggest-english-language-show/

Haláli hullák szerdája – Wednesday – Sorozatkritika

A rémesen vicces Addams-feldolgozás

Andor / Disney+ / forrás: https://en.as.com/

A Zsiványos nevű űrkalóz, és mindaz, amit nem akartál tudni a lázadásról – Sorozatkritika

A Star Wars: Andor előzménysorozata a Zsivány egyes előzményfilmnek, és nem biztos, hogy indokolt volt a Disney-nek ennyire a távolba révednie.

/Forrás: oregiskola.hu/

Amikor a Föld szilánkokra szakadt – Christelle Dabos Tükörvilág-sorozata

A francia Harry Potter szériája magyarul is teljes.

    Hírlevél feliratkozás

    Itt akarsz Te is lépdelni Ectopolis utcáin?
    Tartsd velünk a lépést, és iratkozz fel a város hírlevelére!

    Az Adatkezelési tájékoztatóban leírt feltételeket elfogadom.

    Kiemelt téma

    Bezárt az Ectopolis Magazin!

    4,5 év működés után az oldal nem frissül tovább.

    Legutóbbi cikkek

    • 2023. március 10.

    Bezárt az Ectopolis Magazin!

    4,5 év működés után az oldal nem frissül tovább.

    • 2023. január 5.

    A csütörtöki nyomozóklub és az eltűnt hulla rejtélye – Könyvkritika

    A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat

    • 2023. január 5.

    Haláli hullák szerdája – Wednesday – Sorozatkritika

    A rémesen vicces Addams-feldolgozás

    • 2023. január 5.

    Irene Vallejo szerint a jövő útjai a múltba vezetnek – Könyvkritika

    Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.

    • 2023. január 5.

    Fontos vagyok, tehát vagyok, avagy a kreatív írás művészete – Könyvkritika

    Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.