- Kovács Krisztián
- 2019. szeptember 30. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Molnár Ferenc az Egyesült Államokban és Japánban is köztiszteletnek örvendő A Pál utcai fiúk című regénye a Vígszínházas bemutatója után ezúttal a Csokonai Színház színpadán kapott zenés átdolgozást, ráadásul nem is akárkik adaptálták ismételten a világhírű művet.
Szeptember 27-én, azaz múlt péntek este mutatták be Dés László, Geszti Péter és Grecsó Krisztián szerzőhármas tollából színpadra állított A Pál utcai fiúkat Debrecenben Keszég László rendezésében, aki így vallott a jelenlegi változat megelőlegezett sikerének titkáról: „Grecsó Krisztián remek szövegkönyvet írt, az átiratban egyáltalán nem érződnek a szükségszerű ugrások, kihagyások. A dalszövegek, maguk a zenés betétek remekül illeszkednek a prózai szövetbe, a dalok mind-mind hozzáadnak valamit az élményhez. A zene pedig olyan popzene, ami magával ragadja a közönséget.”
A Nemecseket játszó Bodnár Erik, az Ady Gimnázium diákja szerint: „A regénybe már ötödikes koromban beleszerettem, a zenés változatot pedig láttam Vígszínházban, és nagyon magával ragadott. Imádom, hogy ez egy zenés darab, nagyon közel áll hozzám emiatt is.”
Molnár Ferenc regénye eredetileg 1907-ben jelent meg, a XX. századi magyar ifjúsági irodalom egyik legfontosabb alkotása, mely manapság már kötelező olvasmánynak számít bizonyos iskolákban Brazíliában, az Egyesült Államokban, Japánban, Olaszországban és Lengyelországban is.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.
1922. október 23-án született Frakk, Kukori és Kotkoda, Mazsola, Manócska és Tádé megálmodója, a József Attila-díjas magyar író, szerkesztő, dramaturg….
Népírtás, apartheid, rabszolgasors, kőkemény témák, kultikus regények.
Michael Flatley showja újból meghódítja hazánkat is.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.