Bár azt gondolnánk, hogy a koronavírus-járvány a legtöbb gazdasági szegmenst negatívan érintette, mégis akadnak elsőre egészen valószerűtlennek tűnő sikertörténetek is. A Fender cég például soha nem adott el ennyi gitárt, mint idén, a 80-as évek óta pedig először vettek több bakelitet, mint CD-t.
Váratlanul sikeres évet zártak a gitármárkák, a Martin, a Taylorg, a Gibson, és leginkább a Fender cég tulajdonképpen rekordeladásokat produkált. Az indok egyszerűnek tűnik, a karanténban töltött időt rengetegen használták ki régóta halogatott zenetanulásra, a vásárolt hangszerek közt pedig a gitár számított a legnépszerűbbnek. Emellett a Fender saját alkalmazása, a Fender Play is hihetetlen számokat produkált, a járvány időszaka alatt a felhasználók száma a kezdeti 150 ezerről közel 930 ezerre ugrott.
Nem csupán a gitármárkák hoztak rekordeladásokat idén. A bakelit néhány éve tartó másodvirágzása vélhetően a tetőpontjára ért, ugyanis az 1980-as évek óta először fordult elő, hogy több bakelitlemez fogyott volna, mint CD. Az Amerikai Lemezipari Szövetség arról számolt be, hogy 2020 első felében a teljes bevétel több mint 60%-a származott a bakeliteladásokból. Az már más kérdés, hogy ez a bevétel csupán a lemezkiadási mutatókat érinti, ugyanis az összes rögzített zenei felvétel bevételeinek ez még mindig csupán a 4%-át jelenti.
Nem meglepő, hogy továbbra is a streaming vezet, a teljes bevétel 85%-a, közel 5 milliárd dollár származott ebből, mely szintén közel fél milliárd dollárral több, mint amit a 2019-es év hasonló időszaka produkált. Szakértők szerint a fizikai zenehordozók népszerűségének erőre kapása vélhetően abból származik, hogy sokan megelégelték a streaming alatt kivédhetetlenül előforduló reklámmegjelenéseket, amennyiben pedig enélkül, de jó minőségben akarnak zenét hallgatni, inkább beruháznak egy bakelitre, vagy egy CD-re.
Egy fülbeszámóan ragadós világ a világslágereken túlról.
Mindössze pár nap és a rajongók láthatják a végeredményt.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.