- Kovács Krisztián
- 2019. november 12. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Damien Chazelle, hála a Whiplash című kiváló filmnek, igen hamar Hollywood egyik legünnepeltebb fiatal rendezőjévé vált. A számtalan díjra jelölt Kaliforniai álom és Neil Armstrong életéről forgatott, Az első ember ugyan megosztotta a nézőket, most azonban egy igazán neki való történetben bizonyíthat újra, és ülhet be a kamerák mögé.
Állítólag a Paramount és a Lionsgate stúdiók közt igazi licitverseny alakult ki azért, ki szerezze meg a Chazalle legújabb filmje, az egyelőre Babylon munkacímen futó projekt feletti jogokat. A filmet végül a Paramount készíti, jelenleg már a színészekkel zajlanak a tárgyalások, ahol úgy fest, ismét a rendezővel dolgozik majd az Oscar-díjas Emma Stone, valamint újra Hollywoodról forgathat a nemrég Quentin Tarantino kilencedik filmjében remekül alakító Brad Pitt is.
A Paramount máris kitűzte a premierdátumot 2021 karácsonyára, és annyi már most biztos, hogy Chazalle nagyívű filmet képzel el, mely tablót fest Hollywood egyik nagy váltásáról, mikor a némafilmek korszakát felváltotta a hangosfilmek ideje. A téma abszolút Chazalle-nek való, reméljük, hogy képes lesz kihozni belőle a legjobbakat.
A történelemkönyvek szerint az Az első nyilvános vetítés Amerikában, a New York-i Koster Bial Music Hallban, 1896. április 23-án zajlott le, innen számítják a némafilmes korszak kezdetét, mely nagyjából 1929-ig tartott, és olyan nevektől volt hangos, mint Charlie Chaplin, vagy épp Buster Keaton. Számtalan, a korszakban született némafilmet a mai napig áhítatos csodálat övez, egyáltalán nem érdemtelenül, köztük ott van Fritz Lang Metropolisa, vagy épp Murnautól a Nosferatu is.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.