- Kovács Krisztián
- 2021. augusztus 26. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Az Agatha Christie-krimik úgy fest, ismét reneszánszukat élik. Persze, aki napi szinten követi a hollywoodi eseményeket, az pontosan tudja, hogy soha nem is mentek ki a divatból, amit jól jelez, hogy még egy olyan tapasztalt színész, mint Dr. House egykori megformálója is karrierje egyik legnagyobb megtiszteltetésének véli, hogy maga álmodhatja vászonra a repertoár egy darabkáját.
Hugh Laurie nem csak írja, de rendezi is a legújabb Agatha Christie-adaptációt, mely majd a szerző eredetileg 1934-ben megjelent Miért nem szóltak Evansnek? című regényéből készül. A sorozathoz kiadott nyilatkozatok egyikében Laurie úgy fogalmaz: „Öltönyben és nyakkendőben járok majd a forgatásra” – utalva rá, hogy kifejezetten nagy megtiszteltetésnek érzi, hogy őt kérték fel mind az írásra, mind a rendezésre. A három részes minisorozat majd a BritBox streamingszolgáltató kínálatába érkezik valamikor 2022-ben, de pontos premierdátum egyelőre nem ismert.
Laurie-t legutóbb a Roadkill című politikai thrillerben láthattuk, melyben egy karizmatikus politikust alakít, akinek hirtelen a munkája és a magánélete is darabjaira hullik. A minisorozatot Az órák című film írója, David Hare jegyezte, Laurie mellett pedig Helen McCrory és Patricia Hodge tűnt fel a mellékszerepekben. A sorozatok egyébként is közel állnak a komikusból lett színész szívéhez, a Dr. House után láthattuk a Chance, a The Night Manager, Az alelnök, az Avenue 5 című szériák főszereplőjeként, de feltűnt a George Clooney által tető alá hozott új 22-es csapdája feldolgozásban is.
Az írás szintén nem idegen tőle – és ez nem csupán a Stephen Fry-jal közös korai karrierre igaz – hiszen két egészen kiváló, humoros-krimiregény is fűződik a nevéhez, elsőként az 1996-ban megjelent The Gun Seller, majd a 2009-es The Paper Soldier. Előbbi magyarul is megjelent még 2004-ben A balek címmel az azóta megszűnt Kelly kiadónál. Laurie zenésznek sem utolsó, 2011-ben jelentette meg első blues albumát Let Them Talk címmel, melyet 2013-ban a Didn’t Run követett, ennek kapcsán Magyarországon is megfordult egy lenyűgöző koncertet adva a Kongresszusi Központban
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.