- Kovács Krisztián
- 2021. december 13. | Becsült olvasási idő: 1 perc
A Dunkirk után Christopher Nolan ismét történelmi témához nyúl, új filmét ugyanis a Manhattan-terv igazgatójának az atombomba fejlesztésben betöltött szerepére húzza majd fel. Annyi már korábban is biztos volt, hogy a rendező egyik kedvenc színésze nem marad ki a filmből, most pedig újabb komoly nevek csatlakoztak a gárdához.
Cillian Murphy után Robert Downey Jr., Matt Damon valamint Emily Blunt is csatlakozott Christopher Nolan készülő Oppenheimer-filmjéhez, néhány napja pedig bejelentették, hogy az Oscar-jelölt Florence Pugh, valamint a Freddie Mercury megformálásáért Oscar-díjjal kitüntetett legutóbbi Bond-gonosz, Rami Malek is benne lesz a filmben, mely az előzetes hírek szerint legkorábban 2023 júliusában kerülhet majd az amerikai mozikba. A film alapját a American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer című tudományos életrajzi könyv szolgáltatja, Kai Bird és Martin Sherwin tollából.
Ami bizonyos, hogy a főszereplőt majd Murphy alakítja, Emily Blunt pedig a felesége bőrébe bújik, Downey és Damon karaktereiről egyelőre nem sokat tudni. Ami viszont biztos, hogy Benny Safdie bújik majd Teller Ede bőrébe. Nolan Warnerrel történt szakítása után egyébként ez a film már majd a Universal Pictures égisze alatt készül. A rendező legutóbbi filmje a tavaly ősszel bemutatott TeneT volt, melytől a moziszolgáltatók a járvány utáni feltámadást várták, és bár a film 363 millió dollárt hozott, várakozáson alul teljesített. Nolan rendkívüli pályafutásával EBBEN a cikkben részletesen is foglalkoztunk.
Robert Oppenheimer 1943 és 1945 közt Los Alamosban az atombomba-program vezetője volt, igazgatása alatt robbantották fel az amerikaiak az első, Trinity névre keresztelt hidrogénbombát Új-Mexikóban 1945 júliusában, majd a háború után, 1947-től 1952-ig az USA Atomenergia Bizottságának elnöki tisztjét is betöltötte. Tudományos eredményei ellenére az Eisenhower-adminisztráció alatt kegyvesztett lett, többször kommunistának is bélyegezték, félreállításán még 1963-as részleges rehabilitációja sem segített, és hiába kapta meg Lyndon Johnsontól az Enrico Fermi-díjat, megtört emberként halt meg 1967-ben.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.