Jordan Peele – bár munkássága megosztó – kétségtelen, hogy a horror új generációjának egyik legeredetibb hangja, aki olykor szimbolikus, sűrű narratívájú történeteivel valami egészen egyedit hozott egy egyébként meglehetősen egysíkú műfajban. Új filmje ezúttal is a természetfelettibe tett kirándulásnak ígérkezik, igaz, ezúttal némi sci-fi beütéssel.
Nem címmel július 21-én érkezik majd a magyar mozikba az Oscar-díj Jordan Peele legújabb filmje, mely úgy tűnik, megidézi a mozgókép hajnalát is, egészen pontosan az egyik első mozgókép-sorozaton látható Eadweard Muybridge híres 1878-as lovas felvételét, mely valamiképpen kapcsolódik ahhoz a természetfeletti jelenséghez, mely elszabadítja a káoszt. A film főszerepét az a Daniel Kaluuya kapta, akivel Peele a Tűnj el! című filmet is forgatta, mellette Keke Palmer lesz a másik főszereplő, de feltűnik a The Walking Dead-ből és a Minari-ból ismert Steven Yeun is.
A történet szerint főszereplőink a filmtörténeti jelentőségű korai mozgóképről forgatnak dokumentumfilmet az eredeti helyszínen, amikor elszabadul valamiféle természetfeletti erő. Ahogy az Peele-től megszokott, az előzetes sem sejtet ennél többet, sőt, az is lehetséges, hogy a film is majd több megtekintést igényel, hogy az ember feltárja a mélyebb rétegeit. Peele életművéről korábban ITT közöltünk hosszabb elemzést, melyben a modern horror John Carpenterének neveztük.
Ahogy ott is írtuk róla: „A Tűnj el! zseniálisan egyszerű alapötlete (a fekete fiú, aki a fehér barátnője hazavisz bemutatni a kizárólag fehérekből álló családjának) olyan élethelyzet, melyen vélhetően mindannyian keresztülmentünk, feszengtünk kényelmetlenül egy számunkra idegen, vagy újszerű társaságban, a Mi felütése pedig – bár jóval szürreálisabbnak tűnik – végeredményben megintcsak egyszerű, és mintegy felteszi nekünk az önironikus kérdést, vajon mi látunk szörnyetegeket a világban magunk körül, vagy mi magunk vagyunk a szörnyetegek? Vajon elfogadjuk a gonoszt, vagy a gonosz éppen bennünk gyökerezik?„ Új filmjének második előzetesét lentebb megtekinthetitek:
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.