
- Kovács Krisztián
- 2020. május 15. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Viszonylag ritka, hogy egy eredetileg is képregény formában megjelent műhöz hangoskönyv-változat készüljön, jelen esetben azonban az egyik leginkább tisztelt klasszikussal esett meg mindez, ráadásul nem is akármilyen nevek tolmácsolásában, mondhatni igazi sztárparádéval kiegészülve.
James McAvoy Morpheus szerepében tűnik majd fel
Július 15-én jelenik majd meg a kultikus The Sandman képregény hangoskönyv-változata, mellyel egy közel 28 éves terv válik valóra. Ráadásul ez még nem minden, hiszen a képregény főszereplőjének, Morpheusnak James McAvoy kölcsönzi majd a hangját, míg narrátorként magát a szerzőt, azaz Neil Gaimant hallhatjuk majd. Ahogy az író korábban elmondta, először 28 évvel ezelőtt, tehát kevéssel az első kötet megjelenése után merült fel a hangoskönyv ötlete a BBC-nél, de aztán a projekt nem kapott zöld utat. Gaiman abszolút nem bánja, mert úgy érzi, most valami különlegeset hoztak össze.
McAvoy mellett egyébként a másik nagy név Kat Dennings, akit leginkább talán Az élet csajos oldala című sitcomból ismerhetünk, de feltűnt a 40 éves szűzben, valamint az első két Thor-filmben is. És ez még nem minden – ahogy a Rolling Stone magazin is beszámolt róla – rövidebb szerepekben hallhatjuk majd Michael Sheent, Andy Serkist és Taron Edgertont is.
A The Sandman Gaiman egyik legelső műve volt, mindössze 26 évesen kezdte írni egy felkérésre, végül 1988 és 1996 között jelent meg folytatásokban a DC Comics és Vertigo égisze alatt, majd később több gyűjteményes kötetben is. Széles körben az egyik leginkább tisztelt képregénynek számít, és a kilencedik művészet egyetlen remeke, mely elnyerte a World Fantasy-díjat is. Idehaza a sorozat köteteit jelenleg a Fumax Kiadó gondozza.
Egy magyar képregény, mely felveszi a kesztyűt a nyugattal.
Többek közt Neil Gaiman is visszatér a projekt erejéig a Marvelhez.
Avagy néhány animáció, amit felnőttek és gyerekek egyaránt élvezni fognak.
Mágikus realista történet Szerencsés Dániel tollából, Csiby Gergely előadásában.
Krasznahorkai László az orosz-ukrán háború anekdotáját használta a beszédhez.
Egy magyar képregény, mely felveszi a kesztyűt a nyugattal.
A rendező epikus bűnügyi drámát ígér, megtörtént esetek alapján.
Érdekes téma, felemás megvalósítással.