
- Ectopolis
- 2022. január 27. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Az alkotói ígéretek szerint minden idők leglátványosabb magyar történelmi kalandfilmjét igyekszik elkészíteni a Pesti balhé rendezője, aki középpontba a márciusi ifjak sorsfordítói tetteit, és azok következményeit helyezné majd, csatlakozva a Petőfi-bicentenáriumhoz.
Lóth Balázs rendezésében Kis-Szabó Márk, Rákay Philip és Szente Vajk forgatókönyvéből, Dobos Tamás operatőri munkája mellett Most vagy soha! címmel készül film az 1848-49-es forradalom és szabadságharc eseményeiről. A Nemzeti Filmintézet Filmszakmai Döntőbizottsága 4,5 milliárd forint támogatást szavazott meg a projektnek, melyből 2 milliárd forint egyedi kormányhatározat alapján nyújtott támogatás Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójához kapcsolódva.
A forgatást 106 naposra tervezik és áprilisban veszi majd kezdetét, több ezer statiszta és közel 200 megszólaló szereplő működik közre benne, ugyanakkor a főszerepeket alakító színészekről egyelőre nincs hír, annyi viszont biztosnak tűnik, hogy Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójára, vagy 2023-ra várható.
Ahogy a port.hu is összefoglalta, a monumentális produkció talán izgalmas kihívása az 1848-as Pest-Buda korhű megelevenítése a legendás Pilvax kávéházzal és a Landerer-nyomdával, az 1847-ben átadott Nemzeti Múzeummal, korhű piacokkal, vásárokkal és az osztrák elnyomás egyik jelképeként a filmen végigvonuló saras, poros terekkel, mellékutcákkal. A nagy volumenű díszletkomplexumot a produkció a Nemzeti Filmintézet fóti filmgyártó bázisán építi fel, és a forgatást követően a Filmintézet tulajdona lesz. A multifunkciós, könnyen alakítható új díszletegyüttest további produkciók is használhatják majd Fóton.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.