Virágkorukat élik az életrajzi musical jellegű filmek, azok után, hogy a Bohém rapszódia több Oscar-díjat is hazavitt (többek közt a legjobb férfi főszereplőét), illetve az Elton John életéről szóló Rocketman is nagy sikert aratott, újabb megfilmesítendő élettörténetekről merültek fel pletykák, köztük George Michael, vagy épp Prince. És most itt van a legújabb, mely már a rendezőjét is megtalálta.
Kenneth Branagh a 90-es évek elején Shakespeare-feldolgozásaival vált ismertté, aztán készített adaptációt Mary Shelley Frankensteinjéből is Robert de Niro főszereplésével, legutóbb pedig két Agatha Christie-regényt álmodott vászonra, a Gyilkosság az Orient expresszen után most is várjuk a Halál a Níluson a járvány miatt elcsúsztatott bemutatóját. Közben pedig az is biztossá vált, hogy az Emmy-díjas szakember ül majd le a Bee Gees-életrajzi film rendezői székébe is. Munkáját Graham King, a Bohém rapszódia producere segíti, és a Rocketmant forgalmazó Paramount állt be az ötlet mögé, ráadásul Steven Spielberg produkciós cége, az Amblin Entertainment gyártja majd.
A Barry Gibb, Robin Gibb és Maurice Gibb alkotta formáció legsikeresebb időszaka egyértelműen az 1970-es évek popkorszaka volt, ugyanakkor a 80-as években talán még színesebb és magasabb minőséget képviselő lemezekkel rukkoltak elő. Világszerte összesen 200 millió lemezt adtak el pályafutásuk során, összesen 7 Grammy-díjat nyertek, és természetesen beválasztották őket a Rock And Roll Hall Of Fame-be is. A Bee Gees közel 45 éves történelme 2003. január 12-én ért véget, Maurice Gibb halálával.
Legutóbb, tavaly novemberben láthattunk zenés életrajzot a vásznon, akkor mutatták be ugyanis Stardust címmel a David Bowie-életrajzi filmet, mely az előzetes hírek, és a trailer tanúsága szerint Ziggy Stardust karakterének születésébe, és a nevével fémjelzett legendás album megszületésének körülményeibe kalauzolja el a nézőt, középpontban egy 1971-es sajtókörúttal. Érdekesség, hogy a legendás zenészt nem egy klasszikus értelemben vett színész, hanem szintén egy zenész, az idehaza javarészt ismeretlen Johnny Flynn keltette életre.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.