- Kovács Krisztián
- 2021. május 31. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Sokan csupán a Marvel-logót, és a Fekete Párduc-jelmezt látták Chadwick Bosemanből, pedig a tavaly augusztusban, mindössze 43 évesen rákban elhunyt színész meglehetősen sokoldalú tehetség volt, ezt pedig mi sem bizonyítja jobban, minthogy egykori iskolája különleges módon tiszteleg előtte.
A washingtoni Howard University önálló képzőművészeti iskolát indított, melyet szerdán egykori diákjukról, a tavaly elhunyt Chadwick Boseman-ről neveztek el. „Mindig fontos volt a számára, és nagyon elkötelezett volt az iskola iránt” – mondta Wayne Frederick, a Howard Egyetem elnöke, akivel Boseman sokszor beszélt arról, miként lehetne a korábban önállóan működő, aztán a Művészeti és Tudományos Főiskolába olvadt intézményt ismét önállóvá tenni.
Boseman egyébként itt szerezte meg filmrendezői diplomáját még 2000-ben, egyetemi évei alatt egy olyan kezdeményes vezetője volt, mely meg akarta akadályozni a főiskola beolvadását a Művészeti és Tudományos Főiskolába, végül sikertelenül, de a színész később is sűrűn visszajárt egykori alma materébe, a jelenlegi igazgatóval, Phylicia Rashad-dal kifejezetten baráti viszonyt ápolt.
Boseman 2020. augusztus 28-án, a felesége és családja körében hunyt el otthonában, a vastagbélrák súlyos szövődményei miatt. November 29-én lett volna 44 éves. A halála után a Marvel Stúdió hivatalosan közölte, hogy a Fekete Párduc, és T’Challa szerepére nem keresnek másik színészt jövőbeni filmjeikhez. A színészt utolsó szerepéért, a Ma Rainey – A blues nagyasszonya című alkotásért posztumusz jelölték a legjobb férfi főszereplő kategóriában, de a szobrot végül Sir Anthony Hopkins vihette haza. Utolsó filmjéről ITT emlékeztünk meg, ITT pedig részletes portrét olvashattok Boseman nem mindennapi, ám tragikusan rövid pályafutásáról.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.