
- Kovács Krisztián
- 2020. június 24. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Egészen faramuci helyzetet eredményezett az idei nyárra a koronavírus-helyzet, mivel ugyanis a premiereket elhalasztották, a forgatásokat pedig már hónapokkal ezelőtt leállították (épp a napokban indulnak be újra), így az immáron újra, szigorú szabályok mellett nyitvatartó mozik kénytelenek voltak korábbi kasszasikereket a vászonra tűzni nézőcsalogató gyanánt.
A Jurassic Park ismét a mozis toplista élén
Ez pedig oda vezetett, hogy közel 27 évvel a bemutatója után most ismét a Jurassic Park áll az amerikai mozis toplista élén, amit ráadásul egy másik Steven Spielberg-film, az 1975-ös Cápa követ. A Jurassic Park a 2013-as 3D-re konvertál változat után került ismét mozikba, és az elmúlt hétvégén több mint fél millió dollárt hozott, akárcsak Spielberg korábbi filmje, mely szintén meghaladta az 500 ezres bevételt.
A lista harmadik helyén A láthatatlan ember áll, aztán pedig a Trollok a világ körül következik, mely egyértelműen az idei év egyik legváratlanabb sikere is, ami ráadásul képes volt meglovagolni a mozik bezárása után kialakult helyzetet, hiszen a film az április 10-i online premierje után mindössze három hét alatt gyűjtött 100 millió dolláros bevételt, és a nézők a mozik nyitása után is kíváncsiak rá.
A Jurassic Park sikere sem annyira meglepő, egy még mindig hihetetlenül működőképes, és látványos filmről beszélünk, korábban ezt írtuk róla: „A siker minden bizonnyal az alapanyagban gyökerező mély gondolatiságból fakadt. Crichton, és így végül Spielberg sem úgy tekintett a történetre, mint buta kalandfilmre, ahol a dinoszauruszok mindössze térkitöltőként, és az aktuális szörny szerepében tetszelegtek. A Jurassic Park ebben rögtön bármely korábbi dinoszauruszokat szerepeltető film fölé emelkedett, abban a pillanatban, mikor rájövünk, hogy erőszakkal újrateremtett, fogságban tartott, védett és veszélyeztetett állatokról van szó, nem csupán szörnyekről.” (A teljes cikket itt találjátok.)
A mű a száz legjobb angol nyelvű regény közé is bekerült.
A színész, a nő, a legenda, aki önmagában Hollywood történelme.
A kiadvány augusztustól lesz elérhető a tengerentúlon.
Mi lenne, ha a munkahelyi életet teljes egészében el lehetne különíteni az otthonitól?
A színész, a nő, a legenda, aki önmagában Hollywood történelme.
Albert Camus élete csupa izgalom, melyet most az Ectopolis szerzőjének út kötete segít megérteni.
Mágikus realista történet Szerencsés Dániel tollából, Csiby Gergely előadásában.
Egyedülálló kísérlet az Amerikában is olvasott író novellájához.
A mű a száz legjobb angol nyelvű regény közé is bekerült.
Avagy mi az, ami igazán fontos az életben?