- Kovács Krisztián
- 2019. november 26. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Egyáltalán nem ritka, hogy manapság Hollywood egy-egy ismert arca a képzőművészetben is megmutassa magát. David Lynch és a Harmadik típusú találkozásokért Oscar-díjjal jutalmazott Zsigmond Vilmos a fényképészetben, Jim Carrey, és a szintén Oscar-díjas Pedro Almodóvar pedig a festészetben találta meg újra önmagát.
Jorge Galindo neves spanyol festőművésszel közös kiállítást jegyez az egyik leghíresebb spanyol filmrendező, ami néhány nappal ezelőtt nyílt meg Madridban. A Virágok címre keresztelt tárlat, benne 40 db óriási méretű vászonnal a spanyol főváros egykori dohánygyárának épületéből kialakított Tabacalera művészeti központban kapott helyet. A művek különlegessége, hogy az olajfestményekbe különböző virágokról készült fotókat ágyaztak.
Pedro Almodóvar korának egyik legmegbecsültebb és legsikeresebb spanyol filmrendezője, eddig két alkalommal nyerte el az Oscar-díjat, először 1999-ben a legjobb idegennyelvű filmért, aztán 2003-ban a legjobb eredeti forgatókönyvért, de emellett kétszeres César-díjas és kétszeres BAFTA-díjas művész, aki a Cannes-i Filmfesztiválról is két nagydíjjal távozott már korábban, és olyan nagy sikerű filmeket jegyez, mint a Beszélj hozzá!, a Rossz nevelés, vagy a Mindent anyámról.
Manapság nem ritka, hogy Hollywood arcai más területeken is kipróbálják magukat, Jim Carrey már évek óta sokkal inkább a festészetnek él, mint a filmkészítésnek, de 2020-ban életrajzi ihletettségű regénye is megjelenik, a Zsigmond Vilmos fotóiból készült kiállításnak pedig igen nagy sikere van Párizsban.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.