- Kovács Krisztián
- 2019. szeptember 16. | Becsült olvasási idő: 2 perc
Szeptember 16-án, azaz tegnap debütált az a kisfilm, melyet Colin Trevorrow, a régi trilógiát folytató és újjáélesztő 2015-ös Jurassic World című film rendezője hozott össze, és mely néhány villanás erejéig megmutatja, miként fest a világ miután a Bukott Birodalom végén a szigetekről az szárazföldre menekített állatokat szabadon engedték.
A Battle at Big Rock című alig 9 perces kisfilm rövid bepillantást enged ember és dinoszaurusz mindennapos együttélésébe, és mintegy hangulati bemelegítést is ad a vélhetően 2021-ben debütáló, szintén Trevorrow rendezte harmadik Jurassic World-filmhez.
Az első Jurassic World-film 2015-ben világszerte közel 1,7 milliárd dollár nyereséget termelt, és a második, Bukott Birodalom alcímű epizód is eljutott 1,3 milliárd dollárig, noha sem a kritikusok, sem az eredeti Jurassic Park filmek rajongóin nem voltak elájulva tőle. Az első rész esetén a nosztalgiafaktor még elvitte a hátán az élményt, a másodikban azonban olykor olyan bugyuta megoldásokat hoztak az alkotók, amire a legtöbben joggal húzták a szájukat.
Az első Jurassic Park tavalyi, 25 éves bemutatójáról mi is megemlékeztünk, ahogy külön cikket szenteltünk az eredeti regény írójának, az immáron 11 éve elhunyt Michael Crichtonnak, akit egyenesen az irodalom Elon Musk-jának neveztünk. Egyébként a harmadik Jurassic World-film egyelőre úgy fest, 2021. június 10-én debütál majd a mozikban, a Battle at Big Rock pedig alább teljes egészében végignézhető:
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.