Láttunk már nagy írói együttműködéseket, mint Stephen King és Peter Straub, vagy J. M. Coetzee és Paul Auster közös kiadványait, most pedig az angolszász posztmodern két óriása egyesíti erőit, igaz, a végeredmény nem könyvalakban jelenik majd meg, hanem a képernyőn lesz látható.
Bret Easton Ellis és Irvine Welsh közös erővel dolgozik egy televíziós drámasorozaton. Az American tabloid munkacímen futó projekt egy amerikai bulvárlap mindennapjai és az általa okozott botrányok köré építi majd a történetét, tekintve pedig, hogy mindkét szerző – többek közt főművükben is – az amerikai társadalom élesszemű kritikusaként lépett fel, húsba vágó végeredmény várható.
Ahogy a The Hollywood Reporter idézte az írókkal megállapodó Burning Wheel Productions nyilatkozatát, a szövegkönyv rendkívül komplexnek ígérkezik, ahogy ígérik „a botrányos pletykáktól a politika bábművészetéig” mindent felölel majd, ami manipulálja az átlagemberek szemléletét. Shelley Hammond, a cég szóvivője szerint: „A projekt teljesítéséhez tudtuk, hogy olyan írókra lesz szükségünk, akik készek olykor túl messzire menni. Támogatjuk Bret és Irvine kreatív szabadságát annak érdekében, hogy valami egészen egyedi szülessen az együttműködésükből.”
Kétségtelen, hogy mindkét író jeleskedik a magával ragadó társadalomkritikát megfogalmazó művekben. Ellis leghíresebb regénye kétségtelenül az 1991-ben megjelent Amerikai psycho, míg Welsh 1993-ban adta ki a Trainspottingot, melyből Danny Boyle készített kultikus filmet néhány évvel később. Mindkét regény kemény kritikákat kapott megjelenésekor, mára azonban egyértelműen a posztmodern angolszász irodalom klasszikusainak számítanak. Welsh egyébként nemrég Ellis podcastjében szerepelt, mi pedig magától az Amerikai psycho írójától kaptunk felhatalmazást és engedélyt, hogy leközöljük a beszélgetés átiratát, melyet ITT értek el Szerencsés Dániel kollégánk fordításában.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.