Mondhatni, esélytelen volt, hogy a Magyarország által az Oscar-versenyfutásban indított Post Mortem című horrorfilm felkerüljön akárcsak a rövidlistára is, ám a film távolmaradása még nem jelenti azt, hogy ne bukkannánk magyar névre a 2022-es Oscar-jelöltek listáján.
Tegnap este váltak nyilvánossá az idei Oscar-díj jelölések, és ahogy az várható volt, Denis Villeneuve nagyszabású Dűne-adaptációja számos technikai kategóriában száll harcba az aranyszoborért (a jelöltek listája ITT). Ami számunkra külön öröm, hogy a film jelölést kapott a legjobb díszlet és látványterv kategóriában, melyért Patrice Vermette mellette Sipos Zsuzsanna felelt. A kategória másik négy jelöltje a Guillermo Del Toro-féle Rémálmok sikátora, a Netflixe westernfilmje, A kutya karmai közt, az Apple Tv+-os Macbeth tragédiája, valamint a Steven Spielberg által rendezett West Side Story.
Tekintve, hogy a Dűne kiemelt hangsúlyt fektetett a vizuális megjelenítésre, egyáltalán nem lenne meglepő, ha tarolna a technikai kategóriákban, ami egyben azt is jelentené, hogy Deák Tamás és a Mindenki legjobb élőszereplős rövidfilm kategóriájának díjazása után újabb magyar névvel bővülhet a magyar Oscar-lista.
„Szürreális, felfoghatatlan, soha nem gondoltam volna, nem tudom, hogy elhiszem-e valaha” – mondta Sipos Zsuzsanna, mikor a Telex telefonon kereste nem sokkal a jelölés nyilvánosságra hozatala után. Sipos a Dűne kapcsán a berendező csapat vezetője volt, korábban pedig a Szárnyas fejvadász 2049 kapcsán is együtt dolgozott Villeneuve stábjával, de résztvevője volt a szintén idehaza forgott Gemini Man, A Borgiák, és Az elmeorvos produkciónak is. Valószínűleg ott lesz a díjátadón is március 27-én, az utazását a Dűnét gyártó stúdió intézi.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.