
- Kovács Krisztián
- 2020. november 20. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Vadonatúj, kizárólag magyar filmalkotásokat tartalmazó streaming csatorna indult a tegnapi napon. A FILMIO első körben is több száz, klasszikus és modern magyar filmet kínál az érdeklődőknek, és a Netflix-hez, és más mozis streamingszolgáltatókhoz hasonlóan előfizetéses rendszerben működik.
A Filmeo-n mostantól a legjobb magyar tartalmakat találod
November 19-én elrajtolt az első, kizárólag magyar filmalkotásokat tömörítő streaming csatorna, a FILMIO. A Nemzeti Filmintézet támogatásával megvalósuló projekt 220 filmet tartalmaz; tévéfilmeket, animációs filmeket, dokumentumfilmeket és mozifilmeket vegyesen. A nagy klasszikusok, mint a Tizedes meg a többiek, az Macskafogó, vagy a Moszkva tér ugyanúgy megtalálható lesz a kínálatban, mint az új filmek, többek közt a Kincsem, A Viszkis, a Liza, a rókatündér, a Valami Amerika-trilógia, vagy épp az Oscar-díjat nyert Saul fia.
A FILMIO ráadásul gondoskodik róla, hogy a régebbi klasszikusok is tökéletes kép- és hangminőségben legyenek megtekinthetőek, ehhez 120 film restaurálása történt meg a 2017-ben indult Nemzeti Digitalizálási és Filmfelújítási Program részeként. Emellett a listában akadnak igazi ritkaságnak számító művek is, mint pl. a Casablanca rendezőjének, Kertész Mihálynak 1914-ben Jászai Mari főszereplésével forgatott A tolonc című filmje is. A FILMIO egyébként bizonyos mértékben a járványhelyzetnek köszönheti a létét, hiszen épp 2020 márciusában indult a csatorna fejlesztése az Antenna Hungária és a Nemzeti Filmintézet együttműködésében.
Az idei év végéig kedvezményesen lehet előfizetni a csatornára, december 31-ig regisztrálva ugyanis mindössze havi 890 Ft-ba kerül, januártól pedig ez az összeg havi 1190 Ft-ra emelkedik majd. A Nemzeti Filmintézet tájékoztatása szerint a FILMIO teljes bevétele az elkövetkező évek új magyar filmjeinek támogatásában kerül majd visszaforgatásra.
Avagy néhány animáció, amit felnőttek és gyerekek egyaránt élvezni fognak.
A mű a száz legjobb angol nyelvű regény közé is bekerült.
A színész, a nő, a legenda, aki önmagában Hollywood történelme.
Mi lenne, ha a munkahelyi életet teljes egészében el lehetne különíteni az otthonitól?
Avagy néhány animáció, amit felnőttek és gyerekek egyaránt élvezni fognak.
Albert Camus élete csupa izgalom, melyet most az Ectopolis szerzőjének út kötete segít megérteni.
Mágikus realista történet Szerencsés Dániel tollából, Csiby Gergely előadásában.
Egyedülálló kísérlet az Amerikában is olvasott író novellájához.
A mű a száz legjobb angol nyelvű regény közé is bekerült.
Avagy mi az, ami igazán fontos az életben?