- Kovács Krisztián
- 2020. január 28. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Jól eső hír a magyar kultúraszeretőknek, hogy iszonyatos látogatószámokat produkál a budapesti Szépművészeti Múzeum október 30-tól nyitva tartó tárlata, mely a Rubens, Van Dyck és a flamand festészet fénykora címet viseli. A siker akkora, hogy a múzeum is igyekszik még inkább alkalmazkodni a látogatók igényeihez.
Az október 30-án nyílt Rubens, Van Dyck és a flamand festészet fénykora című kiállításra eddig közel százezer ember váltott jegyet, hogy láthassa a nagyjából 120 művet számláló egyedülálló tárlatot, mely a világ leghíresebb múzeumainak gyűjteményéből áll össze, köztük a párizsi Louvre, a szentpétervári Ermitázs, a madridi Pradó, valamint a washingtoni és a londoni National Galleryből is érkeztek felbecsülhetetlen értéhű műtárgyak.
A nagy érdeklődésre való tekintettel a tárlat a hét minden napján látogatható, miután pedig az exkluzív gyűjtemény már csak február 16-ig tart nyitva, így a múzeum az utolsó három hétvégére hosszított nyitvatartással készül. A művek biztosítási összértéke 345 millió euró, vagyis valóban ritkaságokról van szó, így aki eddig halogatta a látogatást, az elkövetkező néhány hétben még pótolhatja, és érdemes is pótolnia.
A szervezők szerint a kiállítás célkitűzése: „A kölcsönzött és a saját művek révén bemutassa Rubens művészetének kiemelkedő kvalitását és az egész korszakra gyakorolt rendkívül erős hatását, valamint az ebből és emellett kibontakozott sokrétű, stilárisan és tematikailag egyaránt gazdag 17. századi flamand festészetet. Fontos szempont az is, hogy a budapesti tárlat ráirányítsa a figyelmet a két régió – Dél-Németalföld és Magyarország – gazdag múltra visszatekintő kulturális kapcsolataira, mely folyamatok egyik kulcsfigurája Lipót Vilmos főherceg volt.”
Elmondja véleményét a megszűnő postai szolgáltatásokról is.
Az első szenvedélyes királyi játékos X. Lajos volt.
Különleges tárlat várja a Kassák Múzeum látogatóit augusztus végéig.
Nem akármilyen tárlat érkezik Szegedre.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.