- Kovács Krisztián
- 2019. október 30. | Becsült olvasási idő: 1 perc
A felújított Szépművészeti Múzeum egyik legszínesebb, és legizgalmasabb tárlatát ígéri a mai naptól látogatható vadonatúj kiállítás, mely leginkább a 17. századi flamand festészet bemutatására jött létre, és melyre a világ leghíresebb galériái és múzeumai adták kölcsön a tulajdonukban lévő alkotásokat.
Rubens, Van Dyck és a flamand festészet fénykora címmel nyílt kiállítás a Szépművészeti Múzeumban Budapesten, ahol a címben is említett Peter Paul Rubens, valamint Anthony van Dyck művein túl más flamand festők alkotásai is bemutatásra kerülnek, összesen mintegy 120 darab festmény, melyek jelentős részét először láthatja a magyar közönség.
A művek biztosítási összértéke 345 millió euró, és mintegy negyven nagy közgyűjteményből származnak, többek között a párizsi Louvre-ból, a szentpétervári Ermitázsból, a madridi Pradóból, a washingtoni és a londoni National Galleryből érkeztek műtárgyak.
A szervezők szerint a kiállítás célkitűzése: „A kölcsönzött és a saját művek révén bemutassa Rubens művészetének kiemelkedő kvalitását és az egész korszakra gyakorolt rendkívül erős hatását, valamint az ebből és emellett kibontakozott sokrétű, stilárisan és tematikailag egyaránt gazdag 17. századi flamand festészetet. Fontos szempont az is, hogy a budapesti tárlat ráirányítsa a figyelmet a két régió – Dél-Németalföld és Magyarország – gazdag múltra visszatekintő kulturális kapcsolataira, mely folyamatok egyik kulcsfigurája Lipót Vilmos főherceg volt.”
Az előzetes tervek szerint az exkluzív tárlat egészen 2020. február 16-ig látogatható.
Elmondja véleményét a megszűnő postai szolgáltatásokról is.
Különleges tárlat várja a Kassák Múzeum látogatóit augusztus végéig.
Nem akármilyen tárlat érkezik Szegedre.
A Cthulhu-kultusz a popkultúra és a művészetek újabb rétegét vett birtokba.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.