- Kovács Krisztián
- 2021. augusztus 17. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Deák Kristóf legutóbb 2019-ben jelentkezett önálló filmmel – igaz, „csak” tévéfilmmel – akkor az ÁVH terrorjáról forgatott Foglyok című alkotás a CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon debütált, most pedig megérkezett az első rövidke kedvcsináló a rendező első mozifilmjéhez is.
Egyelőre a pontos premierdátum még nem ismert az Oscar-díjas Deák Kristóf Az unoka első mozifilmjéhez, mely már az előzetes információk alapján is egyfajta modern bosszútörténetet vetített előre. A sztori egy normál életet élő irodistáról szól, aki maga akarja megtorolni a nagyapja ellen elkövetett csalást. Deák a rendezésen túl a forgatókönyv megírását is magára vállalta, elmondása szerint meglehetősen személyes történetről van szó. A főszerepben Blahó Gergőt és Jordán Tamást láthatjuk majd, mellettük feltűnik még Pogány Judit, Jászberényi Gábor, Döbrösi Laura és Hámori Ildikó is.
A forgatás tavaly szeptember 7-én indult, a tervek szerint a film pedig valamikor idén ősszel kerülhet mozikba. A Nemzeti Filmintézet Filmszakmai Döntőbizottsága 721,9 millió forinttal támogatta a film elkészültét, mely Zákonyi S. Tamás produceri felügyelete alatt forgott majd, aki korábban dolgozott a Szabadság, szerelem, és a Steven Spielberg által Budapesten forgatott München című filmen is.
Utóbbin egyébként Deák is foglalkoztatott volt, akkor még vágóstáb asszisztensként, aztán 2006-ban végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetem gyártásvezető szakán, a rendezői mesterszakot pedig Londonban végezte el. 2011-ben a Hacktion című magyar akciósorozat egyik rendezőjeként tűnt fel, igazi hírnévhez viszont a saját maga által írt és rendezett Mindenki című rövidfilm juttatta, mellyel 2017-ben elnyerte a legjobb rövidfilmnek járó Oscar-díjat is.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.