- Kovács Krisztián
- 2020. november 24. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Bár az élmény kétségkívül nem ugyanaz, a mostani helyzet már vélhetően felkészültebben érte a színházakat, mozikat, és múzeumokat is. Mindenki a maga módján igyekszik túlélni a bezárásokat, a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria például online tárlatvezetésre invitálja az érdeklődőket.
Ráadásul úgy fest, szerencsére sikerrel, a múzeum Magyar tájak című online tárlatának például eddig nagyjából 200 ezer látogatója volt, ez a gyűjtemény egyébként a történelmi Magyarországot a legnagyobb festőművészek munkáit segítségül hívva mutatja be. Szintén elérhető Szinyei Merse Pál Majális című alkotásának részletes bemutatása is online.
A Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Galéria nem csupán honlapján, de Facebook oldalain is naponta frissülő új tartalmakkal jelentkezik, ezek nagy részét egyébként úgy állították össze, hogy akár általános és középiskolások számára is használható legyen a mindennapi tanulásban. Jó hír továbbá, hogy a nemrég egészen egyedi kezdeményezéssel indul Textúra sorozat is folytatódik, ha online formában is. Ennek keretében a múzeum felkérésére kortárs írók írtak irodalmi szövegeket, melyeket a termekben neves magyar színművészek adtak elő minimális közönséggel. Ezek az előadások folytatódnak, az eszinhaz.hu felületén lehet majd követni őket.
Részben szintén megvalósul majd a Múzeum+ program is, itt december 10-én a Szépművészeti Múzeum oldalán Bronzino életéhez kapcsolódó előadások és tárlatvezetések kerülnek megrendezésre, míg egy héttel korábban, december 3-án a Magyar Nemzeti Galéria az egész napot Szinyei Merse Pál életművének szenteli majd.
Az első szenvedélyes királyi játékos X. Lajos volt.
Az HBO első magyar játékfilmjének készítőivel beszélgettünk.
A Cthulhu-kultusz a popkultúra és a művészetek újabb rétegét vett birtokba.
Magasan a várt árkategória felett a neves szürrealista alkotás.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.