Nagy Ervin a karantén ideje alatt az Álarcos énekesben korábban látott figurája, a Robot kapcsán tartott felolvasásokat, az akkor általa kidolgozott történetből pedig mesekönyv is született, melyet március 21-től már kezükbe vehetnek a rajongók és a mesebarátok.
Robotmese címmel, Nagy Ervin és Péterfy Gergely közös tolmácsolásában jelennek meg könyv alakban a Kék Lovag kalandjai Mayer Tamás rajzaival kiegészülve a Lampion Könyvek gondozásában, mivel pedig a kiadó a fülszövegben egy sorozat első darabjaként hivatkozik a kötetre, így jó eséllyel hamarosan folytatásokat is kaphatunk majd.
A kötet kattintva már megvásárolható, és íme a fülszöveg: „A kis Kék Lovag kiszabadul egy béna számítógépes játékból, és útnak indul, hogy a digitális térben barangolva végre megismerje a nagyvilágot. Csakhogy a digitális világ tele van kommentelő trollokkal, egymással gonoszkodó gyerekek üzeneteivel és fényképeivel, amit egy igazi, digitális lovag bizony nem nézhet tétlenül! Ráadásul robotunknak a háló rettegetett királyával, Morius Netengorral is meggyűlik a baja. A Kék Lovag minden digitális tudását beveti (ami bizony nem kevés!), hogy az összekuszálódott szálakat kibogozza, a gonoszkodó gyerekeket jobb belátásra bírja, és nem utolsósorban elérje, hogy végre őt is szeresse valaki! Mert akkor megtörténik a varázslat, és kiszabadul a digitális világból! De vajon lehet-e szeretni egy robotot? Leleplezhetőek-e a kamu kommentelők és heccelők? Beláthatja-e a tévedését egy folyton gonoszkodó gyerek? És vajon ő mitől ilyen mérges a világra?”
A kötetet a kiadó 8 éves kortól ajánlja, ITT pedig egy korábbi interjúnkat olvashatjátok Nagy Ervinnel, ahol beszéltünk családi elvárásokról, pályaválasztásról, a művészetet érintő sztereotípiákról, és arról, miért élte meg jóvátételként a Kincsem hatalmas sikerét.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.