- Kovács Krisztián
- 2019. augusztus 26. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Michelle és Barack Obama saját produkciós cége, a Higher Ground első filmjét forgatta a Netflix szolgáltatóval kötött hosszútávú együttműködés keretén belül a 2008-as világválság által kiváltott gazdasági recesszióban munkájukat vesztett dolgozókról. A film egyelőre rendkívül pozitív kritikákat kap, és 97%-os értékeléssel áll a Rotten Tomatoes oldalán.
Az American Factory címre keresztelt dokumentumfilm bepillantást enged a 2008-as válságba az ohiói Moraine városának több ezer érintett autógyári munkásának személyes tragédiáján keresztül. A világválság kipattanása után röviddel bezárt General Motors-gyár dolgozói éveken át tengődtek alkalmi munkákból, mire hat évvel az esetet követően, 2014-ben végre a Fuyao Glass America nevű kínai cég megvásárolta a General Motors egykori érdekeltségeit, és szinte minden korábban elbocsájtott munkásnak új munkahelyet biztosított.
A film ötlete állítólag az egykori amerikai First Ladytől érkezett, aki gyerekkorát egy hasonló gyár szomszédságában töltötte, és rokonsága is teli volt autógyári dolgozókkal. A házaspár legközelebb egyébként Frederic Douglas, XIX. századi amerikai író és államférfi életéről forgat, aki közvetve Abraham Lincolnnal vállvetve harcolt a rabszolgafelszabadításért.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.