Múlt csütörtökön a Magyar Állami Operaház közölte, hogy az intézményen belül megszaporodott koronavírusos esetek száma miatt közel egy hónapra, vagyis egészen pontosan október 17-ig felfüggeszti az élőközönséges előadásokat, ám az érdeklődők addig sem maradnak igényes műsorok nélkül.
Vasárnap este Sümegi Eszter koncertjével rajtolt el a Magyar Állami Operaház Maszkabál Programja, mely a vírus sújtotta időben az elmaradó élőközönséges előadások helyét igyekszik online műsorokkal betölteni. Ahogy az igenyesferfi.hu írja: „A három elemből álló sorozat első pillére a címadó Maszkabál, amelyben az Opera egy-egy énekese ad exkluzív áriaestet. A program első fellépője szeptember 20-án este Sümegi Eszter szoprán volt. A művészek által összeállított, csaknem 60 perces műsorban a főszereplőhöz minden alkalommal további két énekes is csatlakozik. Egyikük kamaraénekes – az első estén László Boldizsár tenor -, másikuk tehetséges pályakezdő, akinek kilétére az előadáson derül fény. Az Opera korrepetitorai – az első esten Szennai Kálmán – által zongorán kísért közvetítések műsorvezetője Ókovács Szilveszter főigazgató.”
A kezdeményezés részeként az Opera szeptemberben az Eiffel Műhelyház Bánffy Miklós terméből, októbertől pedig a Hevesi Sándor háziszínpadról közvetít Facebook-oldalán heti négy alkalommal ingyenes áriaesteket, operakivonatokat és kamaraprodukciókat.
Nem a Magyar Állami Operaház az egyetlen, melyet adott műsorok leállításával sújtott a járványhelyzet, korábban a Vígszínházban és a Thália Színházban is egy-egy tag pozitív tesztje miatt töröltek előadásokat, de ugyanez történt a debreceni Csokonai Színházban is, tegnaptól ráadásul minden egyes előadás kizárólag maszkban látogatható az új kormányrendelet értelmében.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.