
- Kovács Krisztián
- 2020. szeptember 10. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Rejtő Jenő sokakat megihletett már, gondoljunk csak Fehér Boldizsár tavaly megjelent Vak majom című regényére, mely tisztelgés a Vesztegzár a Grand Hotelben című Rejtő-regény előtt, most pedig a magyar könnyűzene legendája kapcsolódik egyéni módon a zseniális ponyvaíró művészetéhez.
Hobo Rejtő Jenő munkássága és hősei előtt tiszteleg
Már célegyenesben van Hobo sorban 14. stúdióalbuma, mely a Rejtő-dekameron címet kapta. Nem véletlenül, Hobo ugyanis egyfajta zenei novellagyűjteményként képzelte el az új anyagot, mely egyfelől Giovanni Boccaccio Dekameronja, másfelől a leghíresebb magyar ponyvaíró világa előtt is tiszteleg. A történetben a jól ismert Rejtő-hősök a koronavírus elől a margitszigeti Grand Hotelben keresnek menedéket, és akár Boccaccio alakjai a pestisjárvány idején, saját történeteikkel szórakoztatják a társaságot.
Az albumon feltűnik majd Gorcsev Iván, Csülök, Piszkos Fred, Troppauer Hümér, Senki Alfonz, Fülig Jimmy, és természetesen Vanek úr is, ráadásul a 14 dalt tartalmazó korong még külcsínben is megidézi majd a klasszikus, Korcsmáros Pál által készített Rejtő-képregények világát. Hobo egyébként hamar megtartja az új anyag lemezbemutatóját is, méghozzá vasárnap, tehát szeptember 13-án 18 órától a Barba Negra Track színpadán.
Rejtő munkásságának mi magunk is nagy rajongói vagyunk, korábban ebben a cikkben gyűjtöttük össze a kedvenc Rejtő-regényeinket, születésének 115 évfordulója kapcsán pedig ezt írtuk róla: „Rejtő minden egyes alakja mögött összetéveszthetetlenül érződik a magyarság, és az, amit a szerző gondolt a magyarokról, ahogy ő látta saját népének mentalitását. Mert milyen is a magyar? Aki találékony, aki minden helyzetből kivágja magát, aki mindig megtalálja a megoldást, és aki saját helyzetét képes megfelelő öniróniával, de persze cinikus merengéssel is fogadni. Az irodalom egyik legfontosabb küldetése a valóság visszatükrözése, és talán Rejtő maga sem gondolta volna, hogy éppen emiatt filléres regényei még több mint hetven évvel a halála után sem veszítenek majd aktualitásukból.”
Nem Jules Verne az egyetlen, aki külön éleslátásról tett tanúbizonyságot.
Egy szó szerint nehéz életmű, és a XX. századi amerikai próza egyik legnagyobb mesélője.
Nem csupán újrafeldolgozzák a regényt, de rebootolják az 1998-as filmet is.
Igazi kuriózumra hívta fel a figyelmet egy amerikai irodalmi magazin.
Nem Jules Verne az egyetlen, aki külön éleslátásról tett tanúbizonyságot.
Rushdie ezúttal is a mágikus realizmus irányvonalát követi.
A kétszeres Oscar-jelölt színész ezúttal is önálló estjével érkezik.
A halottember holnap mutatkozik be először angol színpadon.
Nem csupán újrafeldolgozzák a regényt, de rebootolják az 1998-as filmet is.
Igazi kuriózumra hívta fel a figyelmet egy amerikai irodalmi magazin.