- Kovács Krisztián
- 2020. október 26. | Becsült olvasási idő: 1 perc
Manapság már nem igazán telik el úgy nap, hogy ne számolhatnánk be egy-egy klasszikus film rebootjáról, vagy remake-jéről, ezúttal egy 85 esztendős alkotás, a horror műfaj egyik korai kultikus filmje kapcsán jelentették be, hogy zöld utat kapott az új feldolgozás.
Remake készül az 1935-ös Boris Karloff főszereplésével készült Frankenstein menyasszonya című klasszikusból, melyben a menyasszonyt ráadásul Scarlett Johansson kelti majd életre. Az egyszerűen csak Bride címre keresztelt alkotást A rabbi meg a lánya rendezője, Sebastián Lelio jegyzi majd, míg a forgatókönyvet az eredeti film alapján a Lauren Schuker Blum és Rebecca Angelo kettős írja. A filmtervet egyébként már 2017 óta dédelgették, de a projekt csak most talált magának forgalmazót és főszereplőt.
Nem ez lesz egyébként a népszerű film első feldolgozása, 35 évvel ezelőtt, 1985-ben már készült egy remake Franc Roddam rendezésében Maurice Jarre zenéjével, melyben feltűnt többek közt a Flashdance-ből ismert Jennifer Beals, valamint Clancy Brown, és Sting is, aki a The Police feloszlása után próbálgatta a szárnyait Hollywoodban.
A Frankenstein menyasszonya 1935-ben a Universal Pictures égisze alatt jelent meg, az 1931-es első rész folytatásaként, ahol Boris Karloff természetesen visszatért a Teremtmény szerepében. A film nagyjából 2 millió dollárt keresett a mozikasszáknál, pedig költségvetése alig 400 ezer dollárra rúgott, noha tartalma miatt számos amerikai államban betiltották, továbbá nem jelenhetett meg Svédországban, Trinidad és Tobagón, az akkori Palesztinában, Japánban és Magyarországon sem. 1991-ben egyébként rövid ideig tartotta magát a pletyka, hogy maga Martin Scorsese készít belőle feldolgozást, de a terv végül kútba esett.
Újra műsoron a Quantum Leap – Az időutazó.
A Warner döntése értelmében nem annyira biztos.
A csütörtöki nyomozóklub eltűnt tévés személyiség után kutat
A rémesen vicces Addams-feldolgozás
Irene Vallejo Papirusza átjárókat úgy nyit átjárókat a történelemben, hogy egy pillanatra sem válik labirintussá.
Végre Egri Lajos oktatói életművének második, utolsó felvonása is olvasható magyarul: A kreatív írás művészete rövid szakmai összefoglaló, egyúttal a Drámaírás művészetének továbbgondolása.